کد خبر:146720
پ
گرایی و دلخانی
سروش گزارش می‌دهد:

شیرمردان شیرازی بر بام کشتی فرنگی جهان

میثم دلخانی و محمدرضا گرایی نمایندگان ایران در مسابقات جهانی کشتی فرنگی توانستند با غلبه بر همه حریفان خود مدال طلای این مسابقات را بدست آوردند.

میثم دلخانی و محمدرضا گرایی نمایندگان ایران در مسابقات جهانی کشتی فرنگی توانستند با غلبه بر همه حریفان خود مدال طلای این مسابقات را بدست آوردند.

 

*** شیرمردان شیرازی بر بام کشتی جهان 

 

به گزارش سروش، میثم دلخانی و محمدرضا گرایی نمایندگان اوزان ۶۳ و ۶۷ کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی کشتی فرنگی توانستند با غلبه بر همه حریفان خود مدال طلای این مسابقات را بدست آوردند.

دلخانمی و گرایی از دلاورمردان شیرازی هستند که توانستند با قرارگرفتن بر روی سکوی نخست جهان دل هموطنان را شاد کنند.

 

*** افتخارآفرینی دلخانی در مسابقات جهانی

 

دیدار فینال وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان در شهر اسلو نروژ برگزار شد که طی آن میثم دلخانی از کشورمان به مصاف لری آبولادزه از گرجستان رفت.

دلخانی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید و به مدال طلا رسید.

دلخانی روز گذشته پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

وی در این مرحله مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۳ به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد.

دلخانی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر طالح مممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

 

*** افتخار آفرینی گرایی در مسابقات جهانی 

 

محمدرضا گرایی فرنگی‌کار ریزنقش و شیرازی تیم ملی کشتی کشورمان با کسب مدال طلا در دو میدان جهانی و المپیک وارد جمع مفاخر کشتی ایران شد تا نامش مثل بسیاری از بزرگان جاودانه شود.

 

اما در این میان حساب محمدرضا گرایی فرنگی‌کار وزن ۶۷ کیلوگرم کشورمان از دیگر ملی‌پوشان مدال‌آور در جهانی نروژ جدا بود،

چرا که او در سال ۲۰۲۱ توانست علاوه بر مدال ارزشمند طلای المپیک توکیو، مدال طلای رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ را هم کسب کند.

بدین ترتیب محمدرضا گرایی بیستمین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران را در رقابت‌های جهانی و المپیک به نام خود ثبت کرد تا تنها ورزشکار ایران باشد که در یک‌سال قهرمان جهان و المپیک شده است.

 

*** نتجیه تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی نروژ

 

به گزارش سروش، کشتی آزاد و فرنگی ایران نتایج درخشانی را در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ کسب کرد و توانست بار دیگر به جایگاه اصلی و واقعی خود نزدیک شود.

تیم ملی کشتی آزاد در این رقابت‌ها صاحب سه نشان طلا شد و تیم ملی کشتی فرنگی هم به ۴ مدال طلا رسید تا تیم کشورمان با ۷ طلا، در صدر جدول کیفیت مدالی مسابقات جهانی قرار گیرد.

البته این موفقیت فارغ از کسب مدال‌های نقره و برنز توسط آزاد و فرنگی‌کاران ملی پوش کشورمان است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول