کد خبر:146948
پ
بایراکتار
سروش گزارش می‌دهد:

اوکراین پهپاد‌های بایراکتار اهدایی ترکیه را به آنکارا بازگرداند

برخی منابع از اقدام اوکراین در بازگرداندن پهپادهای اهدایی آنکارا پس از تشدید تنش‌ها میان آذربایجان و ترکیه با ایران خبر دادند.

برخی منابع از اقدام اوکراین در بازگرداندن پهپادهای اهدایی آنکارا پس از تشدید تنش‌ها میان آذربایجان و ترکیه با ایران خبر دادند.

 

بایراکتار

 

*** بازگرداندن پهپاد‌های بایراکتار اهدایی ترکیه به آنکارا از سوی اوکراین

 

به گزارش سروش، برخی منابع اعلام کردند که اوکراین تعدادی پهپاد بایراکتار اهدایی ترکیه را که برای استفاده در جنگ دونباس تحویل گرفته بود، در پی تشدید تنش‌های آنکارا و باکو با تهران، به این کشور(ترکیه) برگردانده است.

 

پیشتر اعلام شده بود که ترکیه برای کمک به اوکراین در جنگ «دونباس»، شش الی ۱۲ فروند پهباد بایراکتار TB2 به اوکراین هدیه داده است.

اکنون با توجه به وخامت اوضاع و تشدید تنش‌ها میان باکو و آنکارا با تهران، اوکراین پهبادها را برای کمک به ترکیه بازگردانده و در کار گشت‌زنی در مناطق مرزی با ایران بکارگیری شده اند.

عکس‌هایی هم از مسیر انتقال این پهبادها در سایت ها منتشر شده است.

 

لازم به ذکر است، پهپادهای بایراکتار ترکیه دارای یک سری مشخصات فنی و رزمی هستند که مهمترین آنها، توانایی حمل موشک‌های لیزیری دقیق است و در میان سامانه‌های دفاع هوایی قرار دارند.

 

پهپاد بایراکتار تی- بی۲  یا همان بیرقدار، یک پهپاد شناسایی رزمی است که توسط شرکت ترکیه‌ای بایکار (Baykar)  که در زمینه صنایع نظامی فعالیت می‌کند، برای ارتش ترکیه ساخته شده است.

 

به گزارش سروش، پهپاد بایراکتار TB۲ به چهار موشک هدایت شونده MAM-L و MAM-C ساخت شرکت دفاعی راکستان ترکیه  (Roketsan)  مجهز است.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول