کد خبر:146932
پ
رئیسی
رئیس جمهور:

بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ ابلاغ شد

رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

 

*** تاکید بر تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد

 

به گزارش سروش، بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ توسط رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده تا طبق قواعد و چارچوب تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی بودجه سال آینده خود را به سازمان برنامه اعلام کنند.

 

در بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ آمده است:

تمام دستگاه ها با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اهتمام جدی و مساعی جمعی و با تدوین برنامه ای منظم و تلاشی فراگیر و منضبط، کشور را برای رشد اقتصادی ۸ درصد و تحقق جهش اقتصادی در سال آینده مهیا کنند.

بخش نخست بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ به تحلیل آسیب های اقتصاد کلان کشور پرداخته است.

رویکردهای کلان بودجه سال ۱۴۰۱ در بخشنامه عبارتست از رشد اقتصادی با تمرکز برای ارتقای بهره وری، ثبات اقتصادی، عدالت محوری، تغییر ساختار بودجه و تأمین مالی اقتصاد.

*** رئیس سازمان برنامه و بودجه/ جبران کسری بودجه با خلق پول نادرست است

به گزارش سروش، پیش از این نیز مسعود میرکاظمی با انتقاد از روند فعلی بودجه‌ریزی گفته بود:

سناریوی جبران کسری بودجه و هزینه‌های جاری با خلق پول نادرست است و سناریویهای گذشته روش کار ما نیست چرا که آثار و تبعات مخرب آن در کشور مشهود است و چنین سناریویی ایجاد فاصله طبقاتی و هدایت بخش بزرگی از جامعه به زیر خط فقر بوده است و اجحاف در حق بخش بزرگی از جامعه شده است که باید تغییرکند.

با توجه به رویکرد دولت و سازمان برنامه و بودجه در خصوص بودجه سال آینده انتظار می‌رود که حداقل بخشی از اصلاحات ساختاری بودجه کشور که طی چند سال اخیر محقق نشد، به مرحله اجرا برسد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول