کد خبر:147178
پ
رزمایش
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور خبر داد:

شلیک موفق سامانه‌های «جوشن» و «خاتم» در رزمایش آسمان ولایت

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور از آزمایش موفق سامانه‌های بومی «جوشن» و «خاتم» ارتش در رزمایش مشترک تخصصی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ و انهدام اهداف هوایی خبر داد.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور از آزمایش موفق سامانه‌های بومی «جوشن» و «خاتم» ارتش در رزمایش مشترک تخصصی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ و انهدام اهداف هوایی خبر داد.

 

*** شلیک موفق سامانه‌های «جوشن» و «خاتم» در رزمایش آسمان ولایت

 

به گزارش سروش، سرتیپ قادر رحیم زاده در این رابطه گفت:

در ادامه مرحله اصلی این رزمایش سامانه‌های پدافند هوایی بومی «جوشن» و «خاتم» نیروی پدافند هوایی ارتش اهداف متخاصم که قصد نفوذ به منطقه رزمایش را داشتند، در ارتفاع پست منهدم کردند.

 

وی با بیان اینکه سامانه‌های خاتم و جوشن برای نخستین بار در این رزمایش مورد تست عملیاتی قرار گرفتند، افزود:

سامانه موشکی جوشن، نسخه ارتقاء یافته سامانه پدافندی ۱۵ خرداد است که از رادار پسیو استفاده می‌کند و در این رزمایش برای نخستین بار با موفقیت مورد تست و ارزیابی قرار گرفت و اهداف واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی را منهدم کرد.

 

سرتیپ رحیم زاده مقابله با اهداف در ارتفاع کم با سامانه‌های موشکی تاکتیکی به صورت دفاع همه‌جانبه و ۳۶۰ درجه در محیط جنگ الکترونیک را از جمله اقدامات انجام شده در این مرحله از رزمایش برشمرد.

 

به گزارش سروش، فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور در پایان با بیان اینکه بر اساس راهبرد ایران قوی، لحظه‌ای در تقویت توان دفاعی در حوزه پدافند هوایی غفلت نخواهیم کرد، گفت:

ارزیابی دقیق تهدیدهای متصور در حوزه هوایی، ما را به سمت توسعه سامانه‌های پدافندی متناسب با این تهدیدات سوق داده و بحمدالله امروز هیچ تهدیدی وجود ندارد که برای مقابله با آن چاره‌ای نیاندیشیده باشیم.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول