کد خبر:147302
پ
سردار-رحیمی
سروش گزارش می‌دهد:

رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی پلیس پایتخت

چند طرح‌ هوشمند سازی پلیس پایتخت از جمله ثبت شکوائیه در سامانه پلیس، سامانه‌ پایش جغرافیایی جرم  و  سامانه رصد آنلاین گشت‌های الکترونیکی رونمایی شدند.

چند طرح‌ هوشمند سازی پلیس پایتخت از جمله ثبت شکوائیه در سامانه پلیس، سامانه‌ پایش جغرافیایی جرم  و  سامانه رصد آنلاین گشت‌های الکترونیکی رونمایی شدند.

 

*** رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی پلیس پایتخت

 

به گزارش سروش، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی پلیس پایتخت به سامانه‌ای اشاره کرد که بر اساس آن بسیاری از فرآیند مراجعات حضوری در سامانه ثنا را کاهش داده و منجر به کوتاه شدن زمان رسیدگی به شکایات و کاهش مراجعات حضوری می‌شود.

 

حسین رحیمی در ادامه گفت:

بر اساس ماده ۳۷ قانون آئین دادرسی کیفری که در آن تاکید شده تا ارتباط پلیس با مراجع قضائی الکترونیکی شود، پلیس این موضوع را در دستور کار قرار داده و در حال حاضر تمام کلانتری‌ها و در مجموع بیش از ۱۴۰ مرکز انتظامی در پایتخت به این سامانه متصل شدند.

 

وی همچنین افزود:

بر این اساس ارتباط آنلاین میان مراکز انتظامی و دادسراها برقرار و شکوائیه در سامانه پلیس ثبت می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر قضائی و پرداخت وجه و دریافت شناسه ثنا از این طریق نیست.

 

رحیمی با بیان اینکه این امور کاملاً رایگان انجام می‌شود، اذعان کرد:

با توجه به میزان مراجعه روزانه شهروندان به این مراکز می‌توان گفت که راه اندازی این سامانه در پلیس پایتخت یک ابر پروژه هوشمند سازی است که میلیون‌ها دقیقه از مجموع وقت شهروندان مراجعه کننده به این مراکز را کاهش می‌دهد.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

از طریق این سامانه دیگر نیازی به مراجعات متعدد به مراکز انتظامی و قضائی برای پیگیری پرونده نبوده و روند رسیدگی به پرونده به شکل آنلاین به شهروندان اعلام خواهد شد.

 

به گزارش سروش، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه روند هوشمندسازی در مجموعه پلیس پایتخت ادامه خواهد داشت، اعلام کرد:

سامانه پایش جغرافیایی جرم، سامانه رصد آنلاین گشت‌های الکترونیکی نیز از دیگر سامانه‌هایی هستند که در مجموعه پلیس پایتخت رونمایی شدند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول