کد خبر:147427
پ
سردار محمد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

تدوین برنامه مدون و راهبردی برای تمام مناطق آزاد در دست کار است/ در کوتاه مدت مناطق آزاد را به ریل اصلی برمی‌گردانیم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه مدون و راهبردی برای تمام مناطق آزاد و و به دنبال آن بازگرداندن این مناطق به ریل اصلی خود خبر داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه مدون و راهبردی برای تمام مناطق آزاد و و به دنبال آن بازگرداندن این مناطق به ریل اصلی خود خبر داد.

 

*** تدوین برنامه مدون و راهبردی برای تمام مناطق آزاد

 

به گزارش سروش، سعید محمد در حاشیه دیدار با استاندار خوزستان، اظهار داشت:

برنامه مدون و به شکل راهبردی برای تمام مناطق آزاد در دست تهیه است تا در کوتاه مدت این مناطق را به ریل اصلی خود برگردانیم.

با ظرفیت‌های موجود و رفع نیازمندی‌های این هدف محقق می‌شود و باید در جهت ایجاد رونق تجاری و اقتصادی در سرزمین اصلی فعالیت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه قرار است برای حل مشکلات مردم همکاری مشترک با منطقه آزاد اروند و خوزستان برقرار کنیم، افزود:

مردم خرمشهر، آبادان و روستاهای محدوده منطقه آزاد اروند با مسائل زیادی روبه رو هستند و تلاش می‌کنیم با ظرفیت سازی در منطقه آزاد و با بهره گیری از اختیارات قانونی تعریف شده در مناطق این وضعیت مرتفع شود.

 

*** تداخل بین دستگاهی، مانع استفاده حداکثری

 

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه به علت تداخل بین دستگاهی از بسیاری از ظرفیت‌ها در منطقه آزاد اروند استفاده نمی‌شود، اضافه کردد:

تلاش بر این است که این تداخل برطرف و از ظرفیت‌های موجود برای بهبود معیشت مردم منطقه استفاده شود.

 

محمد در ادامه بیان داشت:

با پیش بینی انجام شده جذب سرمایه گذاری خوبی در منطقه آزاد اروند شاهد خواهیم بود، رونق تولید و اشغال در این منطقه ایجاد خواهد شد تا با برنامه ریزی انجام شده در یک دوره زمانی کوتاه مدت وضعیت مردم بهبود یابد.

دستگاه‌های ذی ربط، وزارتخانه‌ها و گمرک نیز باید همکاری لازم را داشته باشند و عزم جدی در دولت و مجلس کمک به حل مشکلات مردم است.

 

*** ابراز تاسف سعید محمد نسبت به عدم سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد

 

به گزارش سروش، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان با اشاره به اینکه مناطق آزاد بر اساس چند اصل پایه‌ریزی شده‌اند، اظهار داشت:

این مناطق با بیش از ۳۰ سال فعالیت با هدف رونق اقتصادی و تجاری سرزمین اصلی باید در جهت سرمایه‌گذاری، صادرات، تولید و وارد کردن فناوری‌های نوین فعالیت می‌کردند اما شاخص‌های لازم ضعیف ارزیابی شده و متأسفانه در سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات اتفاق خاصی در مناطق آزاد نیفتاده که جای تأسف است.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول