کد خبر:147521
پ
سرلشگر سلامی
فرمانده کل سپاه پاسداران:

موشک‌های «کروز دریایی» با برد ۲۰۰۰ کیلومتر در راه هستند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توسعه موشک‌های کروز با برد ۲۰۰۰ کیلومتر برای هدف قرار دادن شناورهای متحرک خبر داد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توسعه موشک‌های کروز با برد ۲۰۰۰ کیلومتر برای هدف قرار دادن شناورهای متحرک خبر داد.

 

*** موشک‌های «کروز دریایی» با برد ۲۰۰۰ کیلومتر در راه هستند

 

به گزارش سروش، سرلشکر حسین سلامی در حاشیه بازدید از یگان‌های نیروی دریایی سپاه مستقر در جزایر خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز، گفت:

نیروی دریایی سپاه در سال‌های اخیر در عرصه‌های شناوری، پیشرفت‌های بسیار چشمگیری را تجربه کرده است و در شناورهای تندرو افزایش سرعت این شناورها به چیزی نزدیک به ۱۰۰ نات رسیده که این جزو پدیده‌های جالب عرصه سرعت و شتاب در دریانوردی است.

در عرصه پهپادها نیز نیروی دریایی سپاه رشد قابل ملاحظه‌ای را داشته است و صدها فروند پهپاد شناسایی، مراقبتی، رزمی و انتحاری، به نیروی دریایی سپاه به صورت‌های مختلف اضافه شده است که الان دوستان ما پهپادها تا بُرد ۱۲۰۰ کیلومتر را در اختیار دارند و در حال افزایش این برد هستند.

 

وی همچنین تصریح کرد:

در عرصه موشک‌های کروز دریایی نیز از موشک‌هایی با برد ۳۵ و ۹۰ کیلومتری به موشک‌های ۳۰۰ کیلومتری و موشک‌های ۷۰۰ کیلومتری رسیده‌ایم و در آینده نزدیک موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری کروز که قادر هستند شناورهای متحرک را هدف قرار بدهند در نیروی دریایی سپاه توسعه پیدا می‌کنند.

 

به گزارش سروش، فرمانده کل سپاه در پایان گفت:

در عرصه جنگال نیز همانطور که در الحاق سال ۱۳۹۹ همه ملت ایران شاهد بودند سامانه‌های جنگالی، سامانه‌های جمع‌آوری، جمرها، سیستم‌های مختلف کننده و سامانه‌های تهاجمی جنگ الکترونیک در عرصه تهاجمی و دفاعی بسیار خوبی در نیروی دریایی ایجاد شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول