کد خبر:147557
پ
زلفی گل
وزیر علوم:

بازگشایی دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و با اختیار دانشگاه‌ها/ نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیا اینکه نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می‌شوند از بازگشایی دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و با اختیار دانشگاه‌ها خبر داد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیا اینکه نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می‌شوند از بازگشایی دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و با اختیار دانشگاه‌ها خبر داد.

 

*** تاسیس شرکت دانش بنیان

 

به گزارش سروش، محمدعلی زلفی‌گل درباره تاسیس شرکت دانش بنیان، اظهار داشت:

اقداماتی برای جذب بهتر نخبگان در دستورکار است؛ تلاش می‌شود با رایزنی هایی که انجام می‌دهیم شیوه تاسیس شرکت‌های دانش بنیان که نخبگان را به کار می‌گیرند تسهیل شود. حتی بحث معافیت مالیاتی را نیز برای این افراد در دستور کار داریم.

 

وی با بیان اینکه برای نخبگان و جذب آنها برنامه های جدی داریم، ادامه داد:

همچنین در جذب اعضای هیات علمی و بحث توسعه دوره‌های پسادکتری نیز نهایت تلاش انجام خواهد شد.

 

*** بازگشایی دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و با اختیار دانشگاه‌ها

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین درباره بازگشایی مدارس و اینکه آیا برنامه ویژه برای ورود دانشجویان به دانشگاه ها تدارک دیده شده است، گفت:

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شده شیوه آموزش در دانشگاه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهرماه و برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز از ۱۵ آبان ماه به صورت حضوری باشد.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

البته با تصمیمی که در این وزارتخانه گرفته شده است، هر دانشگاهی بر اساس امکانات خود به مرور اولویت‌بندی می‌کند و کار بازگشایی دانشگاه ها را انجام می‌دهد.

در حال حاضر برنامه حضور دانشجویان به این شیوه برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم با کاهش آمار مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا بتوانیم برنامه‌ریزی جدی‌تر و بهتری برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها داشته باشیم.

 

*** بازگشایی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی

 

به گزارش سروش، وزیر علوم در پایان، اظهار داشت:

تمام تلاش ما این است که با برنامه‌ریزی درست علاوه بر اینکه به موضوع سلامت دانشجویان توجه ویژه می شود، برای حضوری شدن آموزش‌ها در شرایط مناسب نیز برنامه‌ریزی شود که اکنون تصمیم بر بازگشایی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی از ۱۵ آبان ماه است که امیدواریم به نتیجه خوبی در این زمینه برسیم.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول