کد خبر:147560
پ
زلفی گل ، وزیر علوم
وزیر علوم:

نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که برای جذب بیشتر نخبگان و بهره‌مندی کشور از توان آنها، این وزارتخانه از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور به صورت ویژه حمایت می‌کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که برای جذب بیشتر نخبگان و بهره‌مندی کشور از توان آنها، این وزارتخانه از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور به صورت ویژه حمایت می‌کند.

 

*** نخبگان علمی و دانشگاهی به صورت ویژه حمایت می‌شوند

 

به گزارش سروش، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در این رابطه اظهار داشت:

اقداماتی برای جذب بهتر نخبگان در دستورکار است و تلاش می‌شود با رایزنی هایی که انجام می‌دهیم شیوه تاسیس شرکت‌های دانش بنیان که نخبگان را به کار می‌گیرند، تسهیل شود.

حتی بحث معافیت مالیاتی را نیز برای این افراد در دستور کار داریم.

 

وی با بیان اینکه برای نخبگان و جذب آنها برنامه های جدی داریم، ادامه داد:

در جذب اعضای هیات علمی و بحث توسعه دوره‌های پسا دکتری نیز نهایت تلاش انجام خواهد شد.

 

*** بازگشایی دانشگاه‌ها بر اساس امکانات و با اختیار دانشگاه‌ها

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین درباره بازگشایی دانشگاه‌ها و اینکه آیا برنامه ویژه‌ای برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها تدارک دیده شده است، گفت:

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شده شیوه آموزش در دانشگاه‌ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهرماه و برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز از ۱۵ آبان ماه به صورت حضوری باشد.

 

زلفی گل همچنین خاطرنشان کرد:

البته با تصمیمی که در این وزارتخانه گرفته شده است، هر دانشگاهی بر اساس امکانات خود به مرور اولویت‌بندی می‌کند و کار بازگشایی دانشگاه ها را انجام می‌دهد.

در حال حاضر برنامه حضور دانشجویان به این شیوه برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم با کاهش آمار مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا بتوانیم برنامه‌ریزی جدی‌تر و بهتری برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها داشته باشیم.

 

وزیر علوم در ادامه افزود:

تمام تلاش ما این است که با برنامه‌ریزی درست علاوه بر اینکه به موضوع سلامت دانشجویان توجه ویژه می شود، برای حضوری شدن آموزش‌ها در شرایط مناسب نیز برنامه‌ریزی کنیم.

اکنون تصمیم بر بازگشایی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی از ۱۵ آبان ماه است که امیدواریم به نتیجه خوبی در این زمینه برسیم.

 

به گزارش سروش، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور با حضور رییس جمهوری روز ۱۹ مهرماه در دانشگاه تهران برگزار شد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول