کد خبر:147700
پ
کوچی رئیس کمیسیون عمران
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی/ افزایش یک میلیونی قیمت هر تُن قیر در سایه عدم نظارت دستگاه‌های متولی

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی از افزایش یک میلیونی قیمت هر تُن از این محصول در سایه عدم نظارت دستگاه‌های متولی خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی از افزایش یک میلیونی قیمت هر تُن از این محصول در سایه عدم نظارت دستگاه‌های متولی خبر داد.

 

*** تامین قیر پروژه‌های عمرانی

 

به گزارش سروش، محمدرضا رضائی کوچی در تشریح نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:

در بودجه ۱۴۰۰ مقرر شد ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پروژه‌های عمرانی میان دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان شهرداری ها توزیع شود.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۷ ماه از سال گذشته اما هنوز هیچ پولی به دستگاه‌های اجرایی پرداخت نشده است، تصریح کرد:

با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز، عملیات آسفالت معابر در شرایط آب و هوایی این فصل بسیار سخت می‌شود. لذا تاکید داریم هرچه سریع‌تر نقدینگی ۱۵ هزار میلیارد تومانی در اختیار دستگاه ها قرار بگیرد.

 

رضایی کوچی در ادامه اضافه کرد:

در جلسه امروز کمیسیون عمران با مسئولانی از وزارت نفت و دستگاه‌‎های اجرایی توافق شد که نقدینگی در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد. خوشبختانه رییس سازمان برنامه و بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومان مذکور تخصیص داده شده و لذا دستگاههای اجرایی باید هر چه سریع تر این نقدینگی را جذب کنند.

 

*** افزایش یک میلیون تومانی هر تن قیر

 

به گزارش sv,a، رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان، بیان داشت:

از چند روز گذشته که تصمیم نهایی برای پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تومان گرفته شد، شاهد افزایش یک میلیون تومانی قیر در هر تن بودیم، این افزایش به معنی نبود نظارت است و بی تردید با این افزایش قیمت، امکان آسفالت بسیاری از جاده‌ها وجود ندارد.

از سازمان بورس دعوت خواهیم کرد تا قیمت پایه ای در بورس برای قیر مشخص کرده و کمیته نظارتی بر این موضوع نظارت کند. عرضه محصولات در بورس به معنی افزایش بی نهایت آن نیست کما اینکه برای قیر این اتفاق افتاد و متاسفانه به محض عرضه در بورس به شکل سرسام آوری افزایش قیمت پیدا کرد که هزینه تمام شده پروژه های عمرانی را بالا برده است.

از این رو تاکیدمان این است که قیمت واقعی باشد تا پروژه‌های عمرانی مسیر طبیعی خودشان را طی کنند.

خانه ملت

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول