کد خبر:147814
پ
فاطمی امین
وزیر صنعت خبر داد

حمایت ویژه وزارت صنعت از افزایش تولید لوازم خانگی/ رشد ۲ برابری صادرات لوازم خانگی در کشور تا سال ۱۴۰۴

وزیر صنعت با اشاره به رشد ۲ برابری صادرات لوازم خانگی در کشور تا سال ۱۴۰۴ از حمایت ویژه این وزارتخانه برای افزایش تولید لوازم خانگی خبر داد.

وزیر صنعت با اشاره به رشد ۲ برابری صادرات لوازم خانگی در کشور تا سال ۱۴۰۴ از حمایت ویژه این وزارتخانه برای افزایش تولید لوازم خانگی خبر داد.

 

*** تولید لوازم خانگی

 

به گزارش سروش، سیدرضا فاطمی‌امین با اشاره به وضعیت بازار لواز خانگی و افزایش نسبی قیمت‌ها در روزهای اخیر این کالاها در کشور، اظهار داشت:

بحث لوازم خانگی موضوعی است که خوشبختانه در این حوزه یک رشد خوب در حوزه تولید داشتیم و کیفیت این کالاها رشدی قابل قبولی داشت.

ما هم حمایت ویژه‌ای از تولید صنایع لوازم خانگی خواهیم داشت.

 

وی در ادامه افزود:

قرار شده تا سال ۱۴۰۴ تولیدکنندگان صنایع لوازم خانگی در کشور بالغ بر دو برابر وارداتی که برای اجزا و قطعات دارند صادرات داشته باشند که بیانگر حرکت خوب به سمت افزایش تولید خواهد بود.

 

*** قیمت لوازم خانگی

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد:

البته این کار شرطی دارد که باید تولیدکنندگان رعایت کنند و آن هم رعایت حقوق مصرف کننده خواهد بود و به صورت ویژه درباره قیمت‌های لوازم خانگی به همکاران وزارتخانه سپرده‌ام که این مسئله به صورت ویژه بررسی و پیگیری شود.

 

فاطمی امین در ادامه عنوان کرد:

البته دو چیز داریم یکی گرانفروشی یکی گرانی. گاهی به خاطر افزایش قیمت مواد اولیه تغییر قیمت می‌دهند گاهی هم گرانفروشی که اگر این صنایع اقدام به گرانفروشی کرده باشند باید سریعا نسبت به اصلاح قیمت اقدام کنند.

 

به گزارش سروش، وزیر صمت در پایان، اضافه کرد:

اگر بحث گرانی قطعات و مواد اولیه مصرفی باشد باید موضوع بررسی و پیگیری شود و سعی کنیم تا مواد اولیه را با قیمت پایین‌تری به دست این تولیدکنندگان برسانیم.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول