کد خبر:147779
پ
صالحی نیا
رئیس هیات عامل ایدرو:

کاهش ارزبری سالانه ۵۶ میلیون یورویی در صنعت خودرو/ برنامه مشترک وزارت صمت و ایدرو برای تقویت خودروسازی کشور

رئیس هیات عامل ایدرو از کاهش ارزبری سالانه ۵۶ میلیون یورویی در صنعت خودرو به واسطه قراردادهای امضا شده در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل خبر داد.

رئیس هیات عامل ایدرو از کاهش ارزبری سالانه ۵۶ میلیون یورویی در صنعت خودرو به واسطه قراردادهای امضا شده در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل خبر داد.

 

*** کاهش ارزبری در صنعت خودرو

 

به گزارش سروش، محسن صالحی نیا در مراسم پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار داشت:

ارزش قراردادهای امضاء شده این میز بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال است که داخلی‌سازی این قطعات سالانه ۵۶ میلیون یورو صرفه‌جویی را بدنبال خواهد داشت.

این قراردادها بین ۲۳ شرکت توانمند داخلی برای داخلی‌سازی ۳۳ قطعه – پروژه در خودروهای تولیدی دو خودرو ساز بزرگ داخلی منعقد شده است.

 

*** استفاده از ظرفیت شرکت‌های قطعه‌ساز و دانش‌بنیان

 

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به برنامه ریزی مشترک وزارت صمت و ایدرو جهت استفاده از ظرفیت شرکت های قطعه ساز و دانش بنیان داخلی ابراز امیدواری کرد:

با تحقق برنامه‌های بومی‌سازی قطعات خودرو بتوانیم به اهداف کمی و کیفی و افزایش عرضه و تولید خودرو در سال جاری و سال آینده دست پیدا کنیم.

تاکنون در مجموع چهار میز ساخت داخل قطعات خودرو ۱۵۴ قطعه – پروژه با ارزش ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان و کاهش ارز بری سالانه ۳۴۱ میلیون یورو در تیراژ انبوه داخلی سازی شده است .

 

وی در ادامه اضافه کرد:

سیاستگذاری‌ها در صنعت خودروسازی کشور به نحوی نهادینه شده که باید ۹۵ درصد نیازمندی‌های آن از داخل تامین شود.

فعالان صنعت نباید نگرانی از بهبود شرایط سیاسی داشته باشند زیرا از ما بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی است و سیاست های یاد شده کمرنگ نخواهد شد.

اگر وزیر صنعت از افزایش تولید می گوید، این مهم جز با افزایش تیراژ اقتصادی تر کردن خودروها بهبود کیفیت تولید افزایش آموزش ساخت داخل میسر نمی‌شود.

در این مسیر، بخش خصوصی و تشکل‌ها را در تصمیم سازی ها مشارکت خواهیم داد.

 

*** به دنبال تولید بدون زیان برای خودروسازان هستیم

 

به گزارش سروش، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در پایان این مراسم، اظهار داشت:

امروز به دنبال “تولید بدون زیان” برای خودروسازان هستیم، این راستا ۹ پروژه اصلی تعریف شده که مهمترین آن “زنجیره ارزش در صنعت خودرو و اصلاح شرایط آن” است.

در دولت سیزدهم با هدف دستیابی به افزایش تولید، از همه ظرفیت ها استفاده خواهد شد تا به رشد اقتصادی مدنظر دست یابیم.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول