کد خبر:147931
پ
رستم+قاسمی
وزیر راه و شهرسازی:

برنامه مشترک وزارتخانه‌های راه و صنعت برای تامین مصالح ساختمانی/ اعلام آمادگی وزارت صنعت برای آغاز برنامه اجرایی قانون جهش تولید مسکن و نوسازی ناوگان

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به برنامه مشترک وزارتخانه‌های راه و صنعت برای تامین مصالح ساختمانی، بر لزوم هماهنگی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی، شهر‌های لجستیک، شهر‌های جدید و شهرک‌های مسکونی در مجاورت یکدیگر تأکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به برنامه مشترک وزارتخانه‌های راه و صنعت برای تامین مصالح ساختمانی، بر لزوم هماهنگی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی، شهر‌های لجستیک، شهر‌های جدید و شهرک‌های مسکونی در مجاورت یکدیگر تأکید کرد.

 

*** تامین مصالح ساختمانی

 

به گزارش سروش، رستم قاسمی در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی، با اشاره به برنامه ریزی برای آغاز عملیات احداث ۲ میلیون واحد مسکونی در سال جاری، اظهار داشت:

براساس اطلاعات موجود، اکنون کمبودی از منظر مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد و باید برای تامین مصالح در زمان مناسب، برنامه ریزی لازم انجام گیرد.

 

وزیر راه و شهرسازی، فولاد و سیمان را از جمله مهم‌ترین مصالح مورد نیاز برای احداث واحد‌های مسکونی برشمرد و گفت:

باید برنامه مشترکی برای تامین به موقع و به صرفه این مصالح تدوین شود.

 

قاسمی در ادامه این نشست، به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و افزود:

احداث بخشی از ۴ میلیون واحد مسکونی باید در شهر‌ها و شهرک‌های جدید انجام شود، اما این موضوع نیازمند ایجاد اشتغال در این مناطق است.

هماهنگی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی، شهر‌های لجستیک، شهر‌های جدید و شهرک‌های مسکونی در مجاورت یکدیگر می‌تواند باعث شود که واحد‌های مسکونی ایجاد شده قابلیت سکونت داشته باشند و طرح‌های انتقال جمعیت با موفقیت اجرا شود.

 

*** استفاده از ظرفیت تولید داخل برای نوسازی ناوگان جاده‌ای

 

وی در ادامه به مساله نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و بیان کرد:

اکنون به تامین ناوگان کامیون با ظرفیت ۱۰ تن، نیاز است و این مساله باید از طریق تولید داخل تامین شود.

 

قاسمی در ادامه خواستار مشارکت برای نوسازی ناوگان ریلی شد و عنوان کرد:

باید برای انتقال حمل بار از جاده به ریل در دستور کار قرار گیرد که این مساله نیازمند رفع خلاء‌های موجود در اتصال شبکه ریلی به سرچشمه‌های بار است.

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان، خواستار پرداخت بدهی شرکت‌های صنعتی به شرکت راه آهن شد تا منابع مالی برای توسعه شبکه راه آهن و بهبود عملکرد صنعت حمل و نقل ریلی فراهم شود.

 

به گزارش سروش، همچنین در این دیدار، وزیر صنعت، معدن و تجارت که همراه جمعی از معاونان و همراهان در نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی حضور داشتند، از آمادگی وزارت صنعت برای آغاز برنامه اجرایی قانون جهش تولید مسکن و همچنین نوسازی ناوگان باری کشور با استفاده از ظرفیت داخلی تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول