کد خبر:147893
پ
۳۶۳۶۰۰۳
بدون اشاره به جزئیات صورت گرفت؛

بیانیه آمریکا درباره حمله به پایگاه نظامی این کشور در سوریه

«ستاد فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به حمله راکتی علیه پایگاه «التنف» واکنش نشان داد.

«ستاد فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به حمله راکتی علیه پایگاه «التنف» واکنش نشان داد.

 

*** بیانیه آمریکا درباره حمله به پایگاه نظامی این کشور در سوریه

 

به گزارش سروش، ستاد فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا موسوم به «سنتکام» با انتشار بیانیه‌ای به حمله راکتی علیه پایگاه «التنف» واکنش نشان داد.

سنتکام با بیان اینکه پایگاه التنف در سوریه مورد حمله عمدی و هماهنگ هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است، گفت در حال بررسی ابعاد و جزئیات این حمله است.

 

در این بیانیه آمده است:

«در حال حاضر از تلفات آمریکایی‌ها اطلاعی نداریم. ما به همکاری با شرکای خود برای تأیید اینکه آیا تلفاتی حادث شده یا خیر، ادامه می‌دهیم»

سنتکام همچنین در بیانی تهدید آمیز افزود: «ما حق طبیعی خود را برای دفاع از خود و مقابله به‌مثل در زمان و مکان مناسب، محفوظ می‌داریم.»

پایگاه آمریکایی «التنف» در جنوب شرق سوریه در اواخر چهارشنبه شب هدف حمله راکتی قرار گرفت.

 

بر اساس اعلام برخی منابع در این پایگاه آمریکایی صدای انفجار به گوش رسیده و شبکه العربی نیز اعلام کرد که پهپادی ناشناس پایگاه التنف محل استقرار نیروهای ائتلاف بین‌اللملی را هدف قرار داده‌اند.

جزئیات بیشتری درباره تلفات و خسارت احتمالی ناشی از این حمله در دست نیست، هرچند «المیادین» گفته است که پایگاه آمریکایی در سوریه با پنج پهپاد هدف حمله قرار گرفته و در این حمله، خوابگاه نظامیان و پادگان‌های نظامی هدف قرار گرفته‌اند و این حمله منجر به ویرانی گسترده و آتش‌سوزی شده است.

مقام‌های سوریه معتقدند که حضور آمریکا در مناطق شمالی و شمالی شرق این کشور به صورت غیرقانونی و با هدف سرقت نفت و فروش آن در خارج و حمایت از کُردها است.

 

در حال حاضر بخش‌های عمده‌ای از سرزمین‌های استان‌های «الحسکه»، «دیرالزور» و «الرقه» (در شمال و شمال شرق سوریه) که دارای منابع نفت و انرژی می‌باشد، تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (کردهای سوریه) است که مورد حمایت آمریکا قرار دارند.

همچنین آمریکایی‌ها در جنوب سوریه هم مرز با اردن و عراق سال‌ها است که یک پایگاه بزرگ به نام “التنف” ایجاد کرده‌اند که در آن تاکنون دهها هزار تروریست آموزش دیده و پس از تجهیز به مناطق مختلف سوریه برای اقدامات تروریستی اعزام شده‌اند و هم اکنون نیز آمریکایی‌ها پشتیبانی شمار زیادی از تروریست‌ها را از طریق همین پایگاه انجام می‌دهند.

 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا اواخر سال ۲۰۱۹ بود که از خروج نیروهای کشورش از سوریه خبر داده بود، اما وی سپس تحت فشارهای اعضای دولتش، گفته بود که ۹۰۰ نفر از نظامیان این کشور در سوریه باقی خواهند ماند تا سیطره آمریکا بر چاه‌های نفتی سوریه تضمین شود.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول