کد خبر:148186
پ
بهرام عین الهی – وزیر بهداشت دولت رئیسی
وزیر بهداشت:

آگاهی بخشی به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است/ بسج جهانیان برای درمان کرونا

وزیر بهداشت با بیان اینکه تمام جهان بسیج شده‌اند تا بیماری کرونا را درمان کنند،  آگاهی بخشی به مردم را یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت عنوان کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تمام جهان بسیج شده‌اند تا بیماری کرونا را درمان کنند،  آگاهی بخشی به مردم را یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت عنوان کرد.

 

*** نقش مهم رسانه

 

به گزارش سروش، بهرام عین اللهی در وبیناری که به مناسبت هفته جهانی سواد رسانه ای و اطلاعات ( ۲۴ تا ۳۱ اکتبر برابردوم تا نهم آبان) با با همت دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حضور مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد، ضمن تبریک این مناسبت به تلاشگران عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه ها، گفت:

امروزه بیش از گذشته کارکرد و ماهیت روابط عمومی ها نمود پیدا کرده و مشخص شده که روابط عمومی و رسانه چگونه می تواند یک جریان را پیگیری کرده و بهترین عملکرد را داشته باشد.

امروز در دنیا با پدیده و بحران کووید ۱۹ مواجهیم و مساله روز دنیا پرداختن به اخبار و اطلاعاتی در مورد کروناست، همه نگاه ها به سمت رسانه و اخبار است و همه به دنبال جدیدترین مطالب در مورد کرونا هستند، در این میان، اهمیت رسانه بیش از پیش نمایان می شود، اینکه چگونه می تواند اطلاعات درست را به مردم انتقال داده و مردم را به سمت و سوی صحیح هدایت کند.

مبحث سلامت از مهمترین موضوعاتی است که ذهن همه را در تمام ادوار به خود مشغول کرده است، به خصوص در مواقع بروز بحران هایی از جمله اپیدمی کووید ۱۹ در جهان.

در ایپدمی کووید ۱۹ همه به دنبال یافتن راه حل برای سالم ماندن و پاسخگویی به پرسش هایی در مورد این بیماری هستند تا سلامت خود و خانواده شان را تامین کنند.

 

*** پاندمی وحشتناک کووید ۱۹

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

پاندمی کووید ۱۹ تاکنون فجایع انسانی هولناکی را در جهان برجای گذاشته، در کشور خودمان نیز تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان درگیر بیماری و مرگ و میر ناشی از آن شدند، تاکنون ۱۲۴ هزار عزیز را در اثر کرونا از دست داده ایم و به دنبال آن، ۱۲۴ هزار خانواده داغدار شده اند و از طرفی، این مصیبت باعث بیکاری، رکود اقتصادی وخانه نشینی مردم در تمام دنیا شده است.

از این رو اینکه ما در این زمان چگونه عملکردی داشته باشیم، بسیار اهمیت دارد.

در حال حاضر تمام دنیا بسیج شده اند که بیماری کرونا را درمان کنند و برای آن راه حلی پیدا کنند، انتقال اینگونه اطلاعات و اخبار برای مردم دلگرم کننده است.

اطلاعات و منابعی که روزانه به مردم می دهیم، بسیار ارزشمند است، ما در کشورمان به این مساله توجه کردیم و در این راستا، بسیج همگانی در رسانه را ایجاد کردیم و بسیاری از مدیران ما درگیر این موضوع هستند، چنانچه سیمای کشور را مشاهده کنید، روزی نیست که یک یا دو مسئول در مورد کووید ۱۹ صحبت نکنند.

آگاهی دادن به مردم یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است. اطلاعاتی که در مورد کووید ۱۹ به مردم انتقال پیدا می کند، جنبه های مختلفی دارد، از جمله نحوه شناسایی زودرس بیماران، جداسازی بیماران، پیشگیری از بیمار شدن و نحوه انتقال بیماری و از همه مهم تر واکسیناسیون.

واکسیناسیون، یکی از راههای بسیار موثر و مفید در پیشگیری از ابتلا به کرونا است و وزارت بهداشت بر آن تاکید ویژه دارد، واحد روابط عمومی وزارت بهداشت نیز در این زمینه بسیار کار کرده است.

 

*** انتشار اخبار کذب

 

عین اللهی در ادامه بیان داشت:

متاسفانه تعداد بسیار قلیلی هم هستند که با دادن اطلاعات غلط به مردم در فضای مجازی، منجر می شوند که تعدادی اندکی از مردم واکسن نزنند و سلامت همه جامعه به خطر بیفتد.

توصیه ما این است که به صحبت های دانشمندان و اندیشمندانی که دلسوز جامعه هستند، دقت کنید.

وزارت بهداشت مسئول سلامت مردم است، همانطور که دانشمندان در مورد تمام بیماری ها نظریه ارائه می دهند و راه درمانی پیدا می کنند و بسیاری از بیماران نیز با استفاده از روش های مختلف درمانی، بهبود پیدا می کنند در مورد کرونا نیز همینطور است.

یکی از نکاتی که همواره بر آن تاکید داشته ام، این است که مسئولین حوزه سلامت هر مطلبی که منتشر می شود در مورد آن صحبت کنند، چراکه اگر به آن شایعات پاسخ داده نشود، ممکن است به حقیقت کاذب تبدیل شود.

بنابراین لازم است که سریعا شفاف سازی برای مردم صورت گیرد.

 

به گزارش سروش، وزیر بهداشت در پایان، اظهار داشت:

در امر واکسیناسیون دیدیم که اگر مردم به صحنه بیایند می توانند بسیار کمک کننده باشند، حضور مردم باعث شد کاری را که در عرض یک سال می توانستیم انجام دهیم، دو ماهه به انجام برسانیم.

بنابراین در مورد آگاهی بخشی نیز مردم باید کمکمان کنند و به صحنه بیایند و اطلاعات درست و مورد تایید را به همه منتقل کنند.

امیدواریم کشورمان به سمتی پیش رود که سواد، سنجش و ارزیابی رسانه در تمام مردم ایجاد شود و بتوانند اخبار درست را از نادرست تشخیص دهند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه