کد خبر:149009
پ
میرتاجدینی
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

ورود مجلس به موضوع ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای نامشخص

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از برنامه مجلس برای ورود به موضوع ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای نامشخص خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از برنامه مجلس برای ورود به موضوع ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای نامشخص خبر داد.

 

*** تصویب دو طرح مهم در مجلس

 

به گزارش سروش، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد دولت در اجرای قانون تامین کالای اساسی مردم و تخصیص ارز ۴۲۰۰ در مجلس، اظهار داشت:

ارز ۴۲۰۰ پرونده طولانی دارد و از همان زمان که به ارز جهانگیری معروف شد تعداد بسیاری این ارز را دریافت کرده و حتی کالای اساسی وارد نکردند.

حدود ۱۸ میلیارد دلار با قیمت های مختلف ارز یارانه ای دریافت و در بازار آزاد فروختند و یا کالا وارد کرده و با نرخ آزاد فروختند و یا کلا کالایی وارد نکردند.

 

وی در ادامه افزود:

براین اساس این موضوع نیاز به یک تحقیق و تفحص جامع دارد تا مشخص شود، چه کسانی این ارز را دریافت کرده اند و آیا طبق تعهد خود عمل کرده‌اند یا خیر.

 

*** ورود مجلس به موضوع ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای نامشخص

 

به گزارش سروش، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، اظهار کرد:

نهادهای نظارتی مانند دیوان محاسبات و یا سازمان بازرسی در بسیاری اوقات این مسایل را بررسی می‌کنند اما اکنون مجلس به عنوان پشتیبان وارد این کار شده تا گزارش های متقن و دقیقی که به دستش می رسد را تجمیع کرده و به دستگاه قضایی ارسال کند.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول