کد خبر:149308
پ
سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم؛ مهمترین وظیفه دولت/ مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم

رئیس جمهوری با بیان اینکه مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم، نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم را مهمترین وظیفه دولت عنوان کرد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم، نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم را مهمترین وظیفه دولت عنوان کرد.

 

*** اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت

 

به گزارش سروش، سید ابراهیم رییسی در جلسه هیأت دولت درباره اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت، گفت:

مبنای کار دولت سیزدهم اجرای عدالت است و یکی از جاهایی که مورد توجه خیل عظیمی از مردم برای اجرای عدالت است، نظام پرداخت حقوق‌بگیران و کارکنان دولت است.

 

رییس‌جمهوری با بیان اینکه پرداخت حقوق به افراد از محل خزانه نباید محرمانه تلقی شود و برابر مقررات قانونی پرداخت‌ها در سامانه مربوطه ثبت شود، افزود:

ما مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم و تحقق عدالت در این زمینه منوط به ارائه اطلاعات از سوی دستگاه‌های مختلف به سازمان امور اداری و استخدامی است.

تحقق عدالت در نظام پرداخت حقوق و دستمزد صرفا مشمول حقوق‌بگیران دولت نیست و تمام کارگزاران حکومت اسلامی که حقوق آنان از محل خزانه پرداخت می‌شَود باید براساس چارچوبی مبتنی بر عدالت حقوق دریافت کنند که لحاظ تخصص و مهارت‌های افراد و سختی کار و امثال آن نیز از ضرورت‌های تحقق عدالت در نظام پرداخت حقوق است.

 

*** نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم مهمترین وظیفه دولت است

 

رییس دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی در زمینه کنترل تورم مسئولیت دارند، خاطر نشان کرد:

پس از مدیریت شیوع کرونا که به شکل مطلوبی پیگیری شده است، مهم‌ترین وظیفه همه ما در دولت مهار تورم و کنترل قیمت‌هاست. بنده مهم‌ترین وظیفه دولت را نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم می‌دانم و همه همکارانم در دولت باید همین احساس را داشته باشند.

 

رییسی با تأکید بر ضرورت احترام به آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها، گفت:

همه باید حریم این آزادی را پاس بداریم و در عین حال در نظر داشته باشیم که مهم‌ترین اقدام در راستای حفظ آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها استفاده از این حق در چارچوب قانون است.

 

وی با اشاره به گزارش وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه جلسه شورای عالی فضایی بیش از ۱۰ سال است که تشکیل نشده، بیان داشت:

بنده آمادگی دارم جلسات تمام شوراهای عالی را در اسرع وقت و به شکل منظم برگزار کنم منوط به اینکه این جلسات دستور کار کارشناسی شده داشته و برگزاری جلسه منجر به خروجی مفیدی از جلسات بشود.

 

*** قدردانی از وزارت جهاد

 

به گزارش سروش، رییس‌ جمهوری در پایان با تشکر از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای خرید خرما و محصول سیب صنعتی از تولیدکنندگان این محصولات در کشور، گفت:

همه دستگاه‌ها درباره آن بخش از اقداماتشان که امیدآفرین است، به شکل شایسته و مؤثر اطلاع‌رسانی کنند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول