کد خبر:149329
پ
بهرام دارایی
رئیس سازمان غذا و دارو:

عزم جزم سازمان غذا و دارو برای شفاف‌سازی

رییس سازمان غذا و دارو از عزم این سازمان برای اعمال شفافیت و رفع فساد خبر داد.

رییس سازمان غذا و دارو از عزم این سازمان برای اعمال شفافیت و رفع فساد خبر داد.

 

*** شعار دولت انقلابی برخورد با فساد است

 

به گزارش سروش، بهرام دارایی در ارتباط با این که اظهارات مطرح شده مبنی بر این که این سازمان تمایلی به حذف رانت ندارد، اظهار داشت:

در مورد موضوع مطرح شده درخصوص یکی از مدیران دارویی سازمان باید بگویم که این مدیر در حدود ۲۰ سال پیش در سازمان غذا و دارو مشغول به کار بوده و البته طوری درموردشان صحبت کردند که گویا اکنون هم در این سازمان در سمت مدیریت عالی مشغول به کارند، در حالیکه تاکید می کنم که این واقعیت ندارد و مدیر مورد اشاره در حال حاضر در این سازمان فعالیتی ندارد.

 

معاون وزیر با بیان اینکه تغییرات در دولت و وزارت بهداشت طی مدت اخیر صورت گرفته و وزیر بهداشت با وسواس خاص در حال انتصاب مدیران خود است، افزود:
شعار دولت انقلابی هم شفافیت و برخورد با فساد است و ما در این راستا قدم برداشته ایم.

 

*** عزم جزم سازمان غذا و دارو برای شفاف‌سازی

 

وی با بیان اینکه برای این اظهارات و ادعا باید شاهد و استدلال خود را بیان کنند، افزود:
جای سوال است با توجه به این که سیستم ما در حال اجرای برنامه های خود است، چه نتیجه ای گرفته اند که عدم علاقه سازمان غذا و دارو به از بین بردن رانت دارو را مطرح کرده اند؟ ضمن اینکه مطلبی را که گفته اند مربوط به سالیان پیش است و یک نوع نقض غرض و مغالطه است.

 

دارایی در خصوص بحث مبارزه با فساد و شفافیت سازی نیز گفت:
سازمان غذا و دارو عزم خود را در راستای اجرای این امر جزم کرده و این موضوع در شکل بازسازی و شفاف سازی فرایند هایی که این سازمان در قسمت های مختلف از جمله غذا، دارو و تجهیزات پزشکی با آن سرو کار دارد، بروز می کند.

 

رییس سازمان غذا و دارو همچنین عنوان کرد:

فرایندسازی های سازمان غذا و دارو بر اصل جلوگیری از رانت، انحصار گرایی، بی عدالتی و در جهت تامین حقوق مردم به عنوان مصرف کننده و همچنین ذینفعان اصلی و تولیدکنندگان ما به عنوان کسانی که در سنگر خودکفایی و حفاظت نیازمندی های ملی ما گام بر می دارند، مربوط می شود.

 

*** شفاف سازی در بستر آی تی انجام گیرد

 

وی در ارتباط با روند شفاف سازی در سازمان غذا و دارو افزود:

لازم است این شفاف سازی ها در فرایندها و در بستر امن مکانیزه و در بستر «آی تی» انجام گیرد که بارزترین آن در سیستم «تی تک» و رصد و پایش همه فرایندها است که در صورت تکمیل فرایندها، چرخه تامین و عرضه دارو به ثمر می رسد و نتایج آن را به خوبی خواهیم دید.

 

معاون وزیر وزیر بهداشت در ادامه گفت:

این سامانه ها به سامانه های فراسازمانی از جمله گمرک و مالیات، سیستم های نظارتی و صنعت معدن و تجارت متصل است و باید یک همکاری بین بخشی صورت گیرد و تمرکز خود را در این زمینه بگذاریم.

 

*** باید تلاش کنیم حقوق مردم تضییع نشود

 

دارایی همچنین یادآور شد:
یکی مواردی که باید در این راستا صورت گیرد استفاده از کارشناسان و مدیرانی است که می شود به آنان اعتماد کرد و امور مهم را به دست آنان سپرد و این یکی از دغدغه های ما است، که در حال انجام همین تغییرات در سیستم سازمان غذا و دارو هستیم اما چیزی که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم حفظ حقوق مردم است که اگر جایی تضییع شده باشد باید پیگیرآن تا حصول نتیجه باشیم.

 

*** تامین دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان غذا و دارو در پایان با اشاره به تاکید وزیر بهداشت در خصوص حفظ حقوق مردم، گفت:
موظفیم که حتما ارز ۴۲۰۰ تومانی که حق ملت است و ما با این تحریم های ظالمانه درحال تامین آن هستیم را به دست مردم برسانیم، در حالی که متاسفانه شاهدیم که به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند، حتما پیگیر این موضوع هستیم و باید آن‌ها را به مردم و مراجع ذی صلاح معرفی کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه
همراه اول