کد خبر:149402
پ
جمالی‌نژاد
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

شهرداری‌ها اطلاعات دوربین‌های شهری را به پلیس راهور ارسال کنند

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد که شهرداری‌ها تمامی اطلاعات ثبت شده توسط دوربین‌های درون شهری را به‌صورت خام به سامانه راهور ناجا برای اعمال قانون، ارسال کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد که شهرداری‌ها تمامی اطلاعات ثبت شده توسط دوربین‌های درون شهری را به‌صورت خام به سامانه راهور ناجا برای اعمال قانون، ارسال کنند.

 

*** اطلاعات خودروها به سامانه سیمفا ارسال شود

 

به گزارش سروش، مهدی جمالی‌نژاد در ارتباط با آخرین وضعیت معاینه فنی خودروهای سبک در کشور و موضوعات مرتبط با سامانه سیمفا اظهار داشت:
مقرر شده تا سامانه شماره‌گذاری خودرو راهور ناجا به سامانه سمیع (سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو) متصل شود.

 

وی در ادامه افزود:
همچنین مقرر شد اطلاعات خودروها بر اساس جدول ذیل ماده(۲) آیین نامه اجرایی ماده (۸) قانون هوای پاک از سوی پلیس راهور ناجا به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو) ارسال شود.

 

*** لزوم ارسال اطلاعات دوربین‌های درون‌شهری به پلیس راهور

 

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه عنوان کرد:
تصمیم بر آن است تا پیگیری‌های لازم درخصوص ارسال اطلاعات خودروهای فاقد معاینه فنی کماکان به سامانه پلیس انجام شود. همچنین شهرداری‌ها هم می‌بایست تمامی اطلاعات ثبت شده توسط دوربین‌های درون شهری را به‌صورت خام مستقیماً به سامانه راهور ناجا برای اعمال قانون، ارسال می‌کنند.

 

جمالی‌نژاد در خصوص نصب دوربین‌های ترافیکی در سراسر کشور اظهار کرد:
تمامی شهرداری‌ها می‌بایست تا پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به نصب دوربین ترافیکی جهت ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی و تخلفات خودرویی اقدام کنند.

 

*** اطلاعات خودروهای تصادفی به سیمفا ارسال شود

 

به گزارش سروش رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در پایان گفت:
در جلسات این سازمان با نهادهای ذیربط مقرر شده تا اطلاعات خودروی تصادفی جهت ابطال معاینه فنی خودروهای آسیب دیده به سامانه سیمفا ارسال شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول