کد خبر:150243
پ
فیروزی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

واردات خودرو انحصار موجود در بازار را از بین می‌برد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به تصویب واردات مدیریت شده خودرو در صحن علنی مجلس، آن را راهکاری مناسب برای از بین بردن انحصار موجود در بازار خودرو و متعادل شدن قیمت‌های کاذب و حبابی دانست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به تصویب واردات مدیریت شده خودرو در صحن علنی مجلس، آن را راهکاری مناسب برای از بین بردن انحصار موجود در بازار خودرو و متعادل شدن قیمت‌های کاذب و حبابی دانست.

 

*** منافع مافیا و سوداگران به خطر افتاده است

 

به گزارش سروش، حجت اله فیروزی درباره تصویب واردات مدیریت شده خودرو در صحن علنی مجلس، اظهار داشت:
شاید مصوبه روز گذشته مجلس نظر کمیسیون صنایع و معادن و طراحان طرح را تامین نکند اما گامی روبه جلو برای آزادسازی واردات خودرو است زیرا در سال‌های گذشته، واردات خودرو به دلایل مختلف مانند محدودیت ارزی ممنوع بود اما در حال حاضر و با مصوبه مجلس راهکاری برای تامین ارز مورد نیاز واردات در شرایط تحریمی فراهم شده است.
با این راهکار قفل انحصار بازار خودرو شکسته و قیمت‌های کاذب و حبابی خودروها، متعادل می‌شود.

وی با بیان اینکه مصوبه مجلس درباره واردات خودرو فتح باب مناسبی برای از بین بردن فضای سخت حاکم بر ممنوعیت واردات خودرو است، افزود:
هرچند با مصوبه مجلس، خودرو به میزان محدود وارد کشور می‌شود اما این امر منافع مافیا و دلالان فعال در این حوزه را با حذف انحصار به خطر انداخته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه، تصریح کرد:
نیروی کار ارزان، انرژی به نرخ ریالی و وجود صنایع فولادی و توانایی شرکت‌های دانش‌بنیان مزیتی برای خرید قطعه از ایران محسوب می‌شود.
در حال حاضر برخی از کشورها به دلیل تناسب اقلیمی، قیمت مناسب خودروهای ایرانی در این کشور(به دلیل اختلاف ریال و نرخ ارز) و… خودروهای تولید ایران را وارد می‌کنند.

 

*** ظرفیت‌ قطعه‌سازی برای صادرات

 

فیروزی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در حوزه قطعه‌سازی برای صادرات قطعه داریم، تصریح کرد:
مصوبه مجلس مشوق خوبی برای قطعه‌سازان است تا با فعال کردن خطوط تولید، تیراژ تولید و کیفیت را افزایش دهند تا محصولات خود را صادر کنند.
کیفیت برخی قطعات تولید داخل با قطعات ساخت سایر کشورها برابری می‌کند.

 

به گزارش سروش، عضو کمیسیون صنایع و معادن در پایان، با بیان اینکه با مصوبه مجلس بخشی از ظرفیت بلااستفاده قطعه‌سازی‌ها فعال می‌شود، توضیح داد:
به طور مثال چین قطعات بسیاری از خودروهای برند دنیا را تولید می‌کند در حالی که این خودروها در چین تولید نمی‌شود.
خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول