کد خبر:150953
پ
تالارپشتی
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

واردات خودرو دست دوم به کشور، توهین به مردم و ضرر به تولید است/ ضرورت برنامه‌ریزی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل، واردات خودرو دست دوم به کشور را توهین به مردم و ضرر به تولید دانست.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل، واردات خودرو دست دوم به کشور را توهین به مردم و ضرر به تولید دانست.

 

***  واردات خودروهای سنگین دست دوم

 

به گزارش سروش، عزت اله اکبری تالارپشتی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:

در جلسه امروز وضعیت ناوگان حمل و نقل یعنی اتوبوس درون شهری، اتوبوس برون شهری، مینی‌بوس، کامیون، ون و کشنده‌ها با حضور آقای نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خودروسازان، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، کشور و… بررسی شد.
 
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت دوازدهم اجازه واردات خودروهای سنگین دست دوم را داد که انتظار می‌رود دولت سیزدهم از این اقدام جلوگیری کند، افزود:
در جلسه امروز تولیدکنندگان اعلام کردند که توانایی تولید اتوبوس، کامیون، کشنده و… را دارند، به این معنا که در صورت تامین مالی، امکان تولید نیاز کشور را دارند.
در این شرایط انتظار می‌رود دولت با برنامه ریزی مناسب و اقدامات فوری نیاز کشور به نوسازی ناوگان حمل و نقل را برطرف کند تا با تحقق این مهم از یک سو سازوکاری برای تقویت تولیدکنندگان و تامین منابع مالی موردنیاز آن‌ها فراهم شود و از سوی دیگر مکانیسمی پیش‌بینی شود که رانندگان بتوانند خودروهای سنگین را به راحتی خریداری کنند و در مضیقه قرار نگیرند.
 
 
*** واردات خودرو دست دوم به کشور، توهین به مردم است
 
 
نماینده مردم در مجلس یازدهم، واردات خودروی دست دوم به کشور را توهین به مردم و ضرر به تولید دانست و ادامه داد:
از آنجا که خودروهای دست دوم وارداتی خدمات پس از فروش ندارد در واقع این خودروهای بی شناسنامه هستند و رانندگان این خودروهای سنگین، امنیتی ندارند زیرا قطعات موردنیاز برای خودروی آن ها به سختی پیدا می‌شود.
در این نشست مقرر شد که وزارتخانه‌های صمت، راه و شهرسازی و کشور تا هفته آینده جمع‌بندی‌های لازم را انجام دهند و بسته پیشنهادی مربوط به راهکارهای نوسازی حمل و نقل را که باید برای تصویب به شورای اقتصاد ارسال شود را در اختیار کمیسیون صنایع و معادن قرار دهند.
 
 

*** نوسازی ناوگان حمل و نقل

 
 
به گزارش سروش، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، اظهار داشت:
در ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و تبصره ۱۴ قانون بودجه سالانه، سهمی برای نوسازی حمل و نقل در نظر گرفته شده که دولت باید با استفاده از این ظرفیت‌ها اقدامات لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل را انجام دهد.
خانه ملت
 
 
 
انتهای پیام///
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول