کد خبر:151128
پ
ارونقی
معاون فنی گمرک:

صادرات نخل به قطر صحت دارد/ محموله‌ها بازگشت خوردند

معاون فنی گمرک، صادرات نخل به قطر را تایید و در عین حال از بازپس دادن این محموله‌ها به کشور از سوی قطری‌ها خبر داد.

معاون فنی گمرک، صادرات نخل به قطر را تایید و در عین حال از بازپس دادن این محموله‌ها به کشور از سوی قطری‌ها خبر داد.

 

*** صادرات نخل به قطر

 

به گزارش سروش، مهرداد جمال ارونقی درباره صادرات نخل، اظهار داشت:

در هفت ماهه اول سال جاری، صادرات قطعی نخل و نهال خرما ، بیش از ۶۵۰ تن بوده که از این میزان ، ۶۰۰ تن نخل و مابقی نهال خرما بوده است.

در فاصله مهر تا آبان امسال در گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر چهار فقره اظهار نامه صادراتی نخل ثبت شده که در مجموع ۵۸۸ اصله نخل به وزن ۶۰۰ تن به ارزش ۱۳۶.۱ هزار دلار و همگی صادرات به مقصد قطر بوده است.

 

*** خروج با مجوز وزارت جهاد

 

معاون فنی گمرک با اشاره به این که در صادرات نخل از گمرک بوشهر، با توجه به حساسیت کالای اظهاری، قبل از اتمام تشریفات گمرکی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی استان بوشهر از آن بازدید کرده بودند گفت:

این محموله‌ها بعداز اخذ مجوز لازم از جمله قرنطینه نباتی و مجوز سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر و بارگذاری آن در سامانه جامع امور گمرکی صادر شده است.

 

*** محموله‌های صادراتی نخل برگشت خورد

 

ارونقی در ادامه تصریح کرد:

نخل‌های صادراتی از سوی قطر پذیرفته نشده است، وی گفت که با وجود صادرات صورت گرفته تعداد کل نخل‌های صادر شده یعنی مجموع ۵۸۸ اصله به قطر، به ایران برگشت خورده است.

 

به گزارش سروش، معاون فنی گمرک در پایان، بیان کرد:

بعد از برگشت خوردن نخل ها ، صاحب کالا بار دیگر نسبت به اظهار این محموله ها از محل اظهار نامه صادرات برگشتی تحت عنوان کالای صادرات برگشتی اقدام و مجددا مجوزهای لازم از جمله قرنطینه سازمان جهاد کشاورزی استان را اخذ کرده و در حال انجام تشریفات برای ورود به کشور است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول