کد خبر:151177
پ
لارگانی
عضو هیئت رئیسه مجلس پاسخ داد:

دولت چگونه می‌تواند بودجه ۱۴۰۱ را بدون کسری تنظیم کند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شرایط بودجه ۱۴۰۱ را بدون کسری تشریح کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شرایط بودجه ۱۴۰۱ را بدون کسری تشریح کرد.

 

*** استقبال مجلس از تنظیم بود‌جه بدون کسری

 

به گزارش سروش، به نقل از صنایع، حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگوی اختصاصی با صنایع پیرامون موضوع تنظیم بودجه دولت بدون کسری اذعان، داشت:

طبیعتا مجلس شورای اسلامی از اصل اینکه دولت بود‌جه سال آینده را بدون کسری تنظیم کند استقبال می‌کند.

ولی نکته حائز اهمیت این است که این انقباض در بود‌جه به چه نحوی و چگونه شکل می‌گیرد.

یعنی انقباضی بودن بودجه بایستی برای نجومی بگیران اعمال شود نه برای سطوح جامعه که حقوق پایینی دریافت می‌کنند و یا پروژه های عمرانی کشور اعمال شود . این سیاست چارچوب کار مجلس برای بودجه ۱۴۰۱ است .

اگر بودجه ۱۴۰۱ منجر به رکود اقتصادی نشود می تواند رویکرد مثبتی باشد اما اگر این رفتار منجر به رکود اقتصادی شود قطعا مشکل ساز خواهد بود.

طبیعتا بودجه ۱۴۰۱ را مثبت میبینیم ، به نظر بنده این بودجه توانایی دارد تا کشور را به سمت رونق اقتصادی و شرایط سوق دهد که رفاه بهتری برای مردم از بعد اقتصادی فراهم کند.

 

*** افزایش افسارگسیخته حقوق های مدیران

 

عضو کمیسیون تلفیق مجس شورای اسلامی همچنین پیرامون موضوع افزایش بودجه شرکت های دولتی علی رغم کاهش تعداد شرکتها، تاکید کرد:

بخشی از این اتفاق به افزایش افسار گرسیخته حقوق های مدیران ، اعضای هیئت مدیره شرکتها و عناصری که در برخی شرکتها جایگاه خاصی را برای خودشان تصاحب کرده اند مربوط می‌شود. جایگاه هایی که باعث می‌شود حقوق هایی با ارقام بالا دریافت کنند .

اگر دولت بتواند جلوی مبالغی را که به اصطلاح غیر ضروری است متوقف کند می‌تواند بودجه را بدون کسری تنظیم کند در غیر این صوت تنظیم بودجه بدون کسری امکان پذیر نیست .

 

*** تعامل با دولت برای تدوین بود‌جه

 

به گزارش سروش، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان، افزود:

تعامل مجلس با دولت برای تنظیم و رای مثبت بستگی به نوع نگاه دولت به تدوین بود‌جه و اعتماد مجلس به دولت خواهد داشت . اگر مجلس احساس کند که لایحه بود‌جه شفاف تدوین شده است و اعداد و واژه هایی که در لایحه به کار رفته است جنبه غیر شفافی نداشته باشد، طبیعتا مجلس هم همراهی خوبی را با دولت خواهد کرد .

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول