کد خبر:151176
پ
امیر دریادار ایرانی
فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد؛

ساخت و رونمایی از زیردریایی سنگین بعثت در آینده نزدیک

فرمانده نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی را دارای توانمندی ویژه در ساخت تجهیزات دانست و از ساخت و رونمایی از زیردریایی سنگین بعثت در آینده نزدیک خبر داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی را دارای توانمندی ویژه در ساخت تجهیزات دانست و از ساخت و رونمایی از زیردریایی سنگین بعثت در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** تأمین امنیت کشتی‌ها در عمق اقیانوس هند و دریای سرخ

 

به گزارش سروش، امیر دریادار شهرام ایرانی در نشست خبری به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که هفتم آذر روزی است که نیروی دریایی چون نگینی در خلیج فارس درخشید، اظهار کرد:
نیروی دریایی در این روز توانست در کمترین زمان ممکن بازوی قوی دشمن بعثی را کامل قطع کند و دشمن هیچگاه نتوانست در دریا حرفی برای گفتن داشته باشد. نیروی دریایی توانست شاهرگ اقتصادی دشمن را قطع کرده و مسیر جنگ تحمیلی را عوض کند.

 

وی در ادامه افزود:
نیروی دریای ارتش افتخار دارد همان ماموریت دوران دفاع مقدس را در دستور کار داشته باشد. نیروی دریایی امروز در عمق اقیانوس هند و دریای سرخ اسکورت نفتکش‌ها را انجام می‌دهد و امنیت را نه فقط برای کشتی‌های کشورمان بلکه برای همه کشورها تأمین می‌کند.

 

*** تجهیزات نیروی دریایی متناسب با تهدیدات بروزرسانی شده است

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد:
این نیرو یک نیروی علمی، سیاسی، نظامی، بین المللی است و ما از آخرین دستاوردهای خود رونمایی خواهیم کرد. در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ، تجهیزات جدیدی به کار بردیم و بازدارندگی را ارتقاء دادیم. تجهیزات ما به روز و متناسب با تهدیدات است‌. حضور فعالی در منطقه و جهان داریم و در اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند شرکت خواهیم کرد. ما این پیام را به جهان مخابره می‌کنیم که مردم ایران حامی صلح و دوستی هستند.

 

امیر دریادار ایرانی تاکید کرد:
ما مولفه های دشمن در دریا را بهم زده ایم و در صورت وجود تهدید دشمن، مرز جغرافیایی برای نیروی دریایی مفهومی ندارد و ما آماده پاسخ به تهدیدات هستیم.

 

*** برداشته شدن تحریم در حوزه نظامی فاقد ارزش است

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه مأموریت‌های نیروی دریایی موجب ایجاد آرامش برای کشور می‌شود، گفت:
نیروی دریایی آماده انجام ماموریت‌هایی است که برای این نیرو در نظر گرفته می‌شود.

 

وی در پاسخ به این پرسش که با رفع تحریم‌های نظامی آیا قراردادهایی برای خرید و فروش سلاح داشته‌اید، گفت:
تحریم برداشته شود یا نشود برای ما فرقی نمی‌کند. امروز این توانمندی را داریم که ناوشکن سبک و سنگین بسازیم. برداشته شدن تحریم در حوزه نظامی برای ما فاقد ارزش است. فروش سلاح در حوزه اختیارات من نیست که در این زمینه پاسخ بدهم.

 

*** در حوزه ساخت تجهیزات نظامی به توانمندی ویژه‌ای رسیده‌ایم

 

امیر ایرانی در ادامه در پاسخ به این پرسش که کشور با چه تهدیدهایی در کشتیرانی مواجه است، اظهار کرد:
صحنه امروز دریا با وجود تروریسم دریایی با شرایط چند وجهی مواجه شده است. ما با تمام تهدیدات مقابله کرده ایم و امنیت کشتیرانی ایران و منطقه و جهان برقرار است. ناوگروه ۷۷ ام نیروی دریایی با تمام حملات دزدان دریایی برخورد کرده و با آسیبی هم مواجه نشده است.

 

به گزارش سروش، فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان درباره رونمایی‌های نیروی دریایی گفت: در حوزه ساخت تجهیزات به توانمندی ویژه‌ای رسیده و می‌توانیم انواع شناورها را بسازیم. به زودی زیردریایی سنگین بعثت را ساخته و رونمایی می‌کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول