کد خبر:151364
پ
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور مطرح کرد؛

لزوم تحول اقتصادی در استان‌های محروم مطابق با توسعه متوازن کشور

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور تحول اساسی در استان‌های محروم در بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری را مطابق با رویکرد توسعه متوازن کشور ضروری دانست.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور تحول اساسی در استان‌های محروم در بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری را مطابق با رویکرد توسعه متوازن کشور ضروری دانست.

 

*** موضوعات اقتصادی اولویت‌دارترین مأموریت وزارت کشور است

 

به گزارش سروش، محسن کوشش‌تبار با عرض تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان و زحمت کشان عرصه اقتصاد و معیشت کشور، اظهار داشت:
باید در تفکر و عمل، بسیجی عمل کنیم و مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور را به صورت جهادی جلو ببریم.

 

وی با بیان اینکه موضوعات و مسائل اقتصادی از اولویت‌دارترین ماموریت ها و اهداف وزارت کشور به عنوان دستگاه حاکمیتی و فرابخشی است؛ گفت:
دغدغه اصلی وزیر کشور حل مشکلات و دغدغه های اقتصادی مردم عزیز ایران است و باید با تمام ظرفیت های استانی زمینه را برای پیشبرد برنامه های اقتصادی دولت فراهم سازیم.

 

*** برنامه آمایش سرزمینی زمینه توسعه پایدار در کشور است

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور رویکرد توسعه متوازن در استان‌ها را از اهم برنامه های وزارت کشور در دوره جدید خواند و گفت:
برنامه آمایش سرزمینی و فعال سازی هدفدار و اصولی از ظرفیت ها و مزیت های نسبی استان می تواند زمینه را برای یک توسعه متوازن و پایدار در کشور فراهم سازد.

 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت هماهنگی مستمر و موثر با معاونین اقتصادی استانداری‌های سراسر کشور اشاره کرد و گفت:
برنامه ریزی درست و کارآمد در حوزه‌های اقتصادی استان‌ها نیازمند هماهنگی و هم نظری دو سویه است و باید این ارتباط و تعامل مداوم میان ستاد مرکزی وزارت کشور با مجموعه صف یعنی استانداری‌ها بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

کوشش‌تبار در ادامه تصریح کرد:
یکی از خروجی های مهم این تعامل و هم اندیشی می تواند تهیه سناریوهای مختلف در حوزه اقتصادی استان‌ها باشد و اینکه استان‌ها برای بهره‌وری بیشتر به سمت چه نوع سرمایه‌گذاری و تولید حرکت کنند.

 

*** لزوم تحول اقتصادی و سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم کشور

 

کوشش تبار در ادامه به توجه ویژه وزارت کشور به توسعه استان‌های محروم کشور اشاره کرد و گفت:
مطابق رویکرد توسعه متوازن در کشور، باید استان‌های محروم کشور به لحاظ اقتصادی و سرمایه‌گذاری تحولی اساسی پیدا کنند.

 

موضوع فساد ستیزی از دیگر محورهای مورد اشاره سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور بود و در این خصوص با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، گفت:
رهبری معظم انقلاب همواره تاکید دارند که فساد گریزی کافی نیست و روحیه فساد ستیزی باید در بدنه دستگاه‌های کشور حاکم شود.

 

وی در این خصوص ادامه داد:
برای همین باید با کنار گذاشتن بی تفاوتی و انفعال برخورد و نگرشی فعالانه و مطالبه گرانه در حوزه اقتصادی داشته باشیم و اجازه زمینه گیری فساد را ندهیم.

 

به گزارش سروش، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد:
وزارت کشور با توجه به جایگاه سلسله مراتبی‌اش در میان دستگاه‌های اجرایی ظرفیت بالایی در پیشرانی اقتصاد کشور دارد و باید این مهم بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول