کد خبر:151311
پ
معاون وزیر امور خارجه
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

مشارکت فعال در «سازمان اکو» از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه مشارکت فعال و ترتیبات چند جانبه مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو را از اولویت‌های مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه مشارکت فعال و ترتیبات چند جانبه مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو را از اولویت‌های مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست.

 

*** از اولویت‌های سیاست خارجی ایران همکاری با اکو است

 

به گزارش سروش، مهدی صفری در سخنرانی خود در نشست وزرای امور خارجه اکو ضمن تشکر از میزبانی اجلاس توسط ترکمنستان بر اهمیت چندجانبه‌گرایی برای حل چالش‌های منطقه‌ای و بین المللی از طریق تفاهم مشترک و روح همکاری تاکید کرد.

 

وی با اشاره به این‌که جمهوری اسلامی ایران بر سیاست گسترش روابط دوستانه با کشور‌های دیگر به ویژه با کشور‌های همسایه ادامه می‌دهد، بیان کرد:
مشارکت فعال و ترتیبات چند جانبه مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارای اولویت است.

 

*** اهمیت تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان در ارتقاء صلح و رفاه منطقه قفقاز

 

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به عضویت ایران و اکثر کشور‌های اکو در سازمان همکاری‌های شانگهای، همکاری و هم‌افزایی این دو سازمان را برای ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای مهم ارزیابی کرد.

 

صفری همچنین با اشاره به گزارش ارزیابی میان دوره‌ای سند چشم انداز اکو، ضمن حمایت از پیشنهادات ارائه شده خواستار مشارکت همه کشور‌های عضو در تحقق اهداف این سازمان گردید.

 

به گزارش سروش، معاون وزیر امور خارجه در پایان اعاده تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را در ارتقاء صلح و رفاه منطقه قفقاز مهم دانست و در خصوص افغانستان نیز خواستار حمایت از مردم افغانستان در دستیابی به صلح و رفاه از طریق برنامه حمایت اکو از افغانستان شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول