کد خبر:151411
پ
رئیس سازمان پدافند غیرعامل
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

ترور شهید فخری‌زاده نماد لبخند به دشمن است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به‌مناسبت سالگرد ترور شهید فخری‌زاده، این اقدام تروریستی را نماد ناکارآمدی برجام و سیاست لبخند به دشمن دانست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به‌مناسبت سالگرد ترور شهید فخری‌زاده، این اقدام تروریستی را نماد ناکارآمدی برجام و سیاست لبخند به دشمن دانست.

 

*** پیام رئیس سازمان پدافند غیرعامل به‌مناسبت سالگرد شهادت شهید فخری‌زاده

 

به گزارش سروش، سردار غلامرضا جلالی در پیامی به مناسبت سالگرد شهادت شهید محسن فخری‌زاده در پیامی عنوان کرد: 

 

متن پیام سردار جلالی بدین شرح است:

 

«یک سال از به شهادت رسیدن یکی از فرزندان شایسته انقلاب که دست جنایتکار استکبار جهانی برای ضربه زدن به حرکت و جهاد علمی کشور وی را مورد هدف قرار داد می‌گذرد. دکتر محسن فخری‌زاده را تا قبل از شهادت، کمتر کسی می‌شناخت و چه بسا بسیاری از جنبه‌های شخصیتی، علمی و خدمات و اقدامات وی در راه اعتلای ایران زمین همچون رازی سر به مهر باقی بماند. وی از جمله مجاهدان مخلص انقلاب بود که ترجیح داد تا گمنام بماند و به جای کسب شهرت و مقام متعهدانه در راه پیشرفت علمی ایران اسلامی به‌ویژه در عرصه‌های دفاعی گام بردارد. اما در اهمیت و بزرگی و تاثیرگذاری این مرد بزرگ همین بس که برای مهار اندیشه‌اش، یکی از پیچیده‌ترین ترور قرن طراحی و اجرا شد.

 

حرکت علمی وی در راستای اقتدار آفرینی، تمدن‌سازی و نوآوری در خدمت مردم، همچون خاری در چشم استکبار و به شهادت رساندنش مهر تأییدی بر خباثت و ددمنشی دشمنان جمهوری اسلامی ایران بود که بار دیگر نیت شوم آنان را برملا کرد. ترور شهید فخری‌زاده نماد ناکارآمدی برجام و سیاست لبخند به دشمن است.

 

بیست سال زندگی در سایه ترور برای امنیت و رفاه مردم بدون شک چراغ راهی است برای جوانان نخبه‌‎ای که وی در سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع تربیت کرد تا پشتوانه‌ای عظیم برای ارتقای توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات نوین پرتوی، زیستی و شیمیایی باشند. به راستی که وی یک دانشمند تمام عیار هسته‌ای و پدافندی است.

 

فخری‌زاده به حق سردار شهید پدافند غیرعامل است و ما در سازمان پدافند غیرعامل کشور هیچگاه تلاش‌های وی را در عرصه دفاع بیولوژیک به ویژه در زمینه ساخت تجهیزات پیشرفته مانند آزمایشگاه سیار سطح ۳ ایمنی زیستی، تولید کیت‌های تشخیصی و واکسن کرونا و همچین در عرصه پدافند نوین به عنوان مبدع صنعت پدافند غیرعامل در حوزه‌های CBRNE هرگز از یاد نخواهیم برد.

 

در سالگرد شهادت این دانشمند انقلابی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره وی و همه شهدای انقلاب اسلامی، اعلام می‌داریم که بی‌شک دانشمندان، استادان و دانش‌پژوهان کشور، علی‌رغم وجود دشمنی دشمنان،‌ راه فخری‌زاده‌ها را ادامه خواهند داد و خون این شهدای انقلاب اسلامی عامل اتحاد و انسجام ملت در ایستادگی در برابر دشمنان به‌ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد و مسببان این ترور شوم، تاوان سختی پرداخت خواهند کرد.»

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول