کد خبر:151391
پ
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد؛

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت اکو برای حل مشکلات اقتصادی کشور

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر این باور است که اشتراکات زیاد جمهوری اسلامی با کشورهای عضو اکو می‌تواند کشور را به‌سمت حل مسائل منطقه‌ای و مشکلات اقتصادی سوق دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر این باور است که اشتراکات زیاد جمهوری اسلامی با کشورهای عضو اکو می‌تواند کشور را به‌سمت حل مسائل منطقه‌ای و مشکلات اقتصادی سوق دهد.

 

*** اجلاس‌های منطقه‌ای فرصت‌های خوبی برای رشد اقتصادی فراهم می‌کند

 

به گزارش سروش، ابراهیم عزیزی با اشاره به حضور ایران در اجلاس اکو اظهار داشت:
یکی از فرصت‌های خوب منطقه‌ای برگزاری اجلاس‌ها است و اجلاس‌های منطقه‌ای فرصت و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای هماهنگی بین کشورهای منطقه و ایجاد رشد اقتصادی و ارتباط بین دولت‌ها فراهم می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: اگر نگاه جامع و عملگرایانه‌ای به موضوع سازمان‌های همکاری منطقه‌ای وجود داشته باشد می‌توان از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد و کشورهای منطقه کنار هم فرصت‌های مشترکی را فراهم کرده تا با بهره‌گیری از فرصت‌ها و نیازهای مشترک در نهایت امنیت منطقه‌ای را فراهم کنند.

 

*** جمهوری اسلامی نقش فعالی در اکو و شانگهای داشته باشد

 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برگزاری اجلاس اکو در کشور ترکمنستان گفت:
اجلاس اکو بعد از یک سال وقفه در کشور ترکمنستان برگزار می‌شود. امیدواریم که بتوان از این فرصت برای جبران عقب‌ماندگی‌ها استفاده کرد. جمهوری اسلامی ایران نقش فعالی در اکو و شانگهای داشته و باید تلاش شود تا با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های اکو ارتباطات خوبی با همه کشورها برگزار کرد و به سمت صلح حرکت کرد.

 

عزیزی در ادامه خاطرنشان کرد:
ما مشترکات زیاد فرهنگی، اقتصادی و تا حدودی امنیتی با کشورهای عضو اکو داریم که باید این اشتراکات به سمت حل مسائل و نیازهای مشترک رود. اکو فرصت خوبی برای حل مسائل منطقه‌ای و مشکلات اقتصادی خواهد بود.

 

به گزارش سروش، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت:
حضور رئیس جمهور در اجلاس اکو نشان از اراده جمهوری اسلامی برای بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های منطقه‌ای است. باید با جدیت توافقات حاصل شده در اجلاس اکو را پیگیری کرد و با نگاه جامع گرایانه و عمل گرایانه و با بهره گیری از ظرفیت‌ها و با کمک اعضای اکو مشکلات را حل کرد.

ایسنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول