کد خبر:152044
پ
ایران و سوریه
وزیر اقتصاد سوریه:

بهره‌مندی شرکت‌های ایرانی از مزیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته/ انسجام صنعتی میان دو کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی در دستور کار است

وزیر اقتصاد سوریه با بیان اینکه انسجام صنعتی میان ایران و سوریه در زمینه‌های مختلف اقتصادی در دستور کار است از بهره‌مندی شرکت‌های ایرانی از مزیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته خبر داد.

وزیر اقتصاد سوریه با بیان اینکه انسجام صنعتی میان ایران و سوریه در زمینه‌های مختلف اقتصادی در دستور کار است از بهره‌مندی شرکت‌های ایرانی از مزیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته خبر داد.

 

*** بهره‌مندی شرکت‌های ایرانی از مزیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته

 

به گزارش سروش، سامر الخلیل از امکانات گسترده شرکت‌های ایران خبر داد و تاکید کرد این شرکت‌ها از مزیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته بهره‌مند هستند.

 

وی در ادامه افزود:
شرایط جمهوری اسلامی ایران در مرحله گذشته سبب پافشاری گسترده این کشور بر تکیه بر توانمندی داخلی بود که این امکان را به شرکت‌های ایرانی داد تا تجارب فراوانی در زمینه‌های گسترده‌ای که سوریه امروز به آن نیاز دارد، به دست آورند.
قانون جدید سرمایه‌گذاری در سوریه به شماره ۱۸، مزیت‌ها و تسهیلات فراوانی در زمینه سرمایه‌گذاری به شرکت‌های ایرانی می‌دهد که تمایل به سرمایه‌گذاری در سوریه دارند و این امکان را دارند تا در بخش‌های گسترده‌ای سرمایه‌گذاری کنند.
این قانون دربرگیرنده تسهیلات و معافیت‌هایی در بخش گمرکی و مالیات و تسهیلات در ابعاد اجرایی دیگر و نیز تضمین‌های گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاران است.
این قانون همچنین یک محیط سرمایه گذاری بهتر فراهم کرده و سبب گسترش تدابیر به ویژه در زمینه رفع نزاعات در صورتی که رخ دهد، خواهد شد.

 

*** سرمایه‌گذاری در سوریه

 

الخلیل در ادامه اظهار داشت:
همچنین بر روی نقشه سرمایه‌گذاری کار می‌کنیم و طرح‌های فراوانی آماده و عرضه شده تا فرصت سرمایه‌گذاری بزرگ و نویدبخش برای بسیاری از شرکت‌ها باشد.
وجود قانون سرمایه‌گذاری شماره ۱۸ با وجود شرکت‌های علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری به ویژه شرکت‌های ایرانی همراه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری مهم، همه این امور و مسائل همدیگر را برای فراهم کردن فضای سرمایه‌گذاری ایده‌آل در سوریه تکمیل می‌کند.
روند تجاری میان سوریه و ایران در سطحی که دمشق و تهران می‌خواهند، قرار ندارد و دو کشور برادر به سطوح بالاتری از تبادلات تجاری چشم دوخته‌اند و بر روی توسعه این مسئله کار می‌شود.
در حال حاضر محصولات سوری که به ایران صادر می‌شود یا محصولاتی که از ایران وارد می‌شود، روند خوبی است، اما محصولات فراوانی وجود دارد که می‌تواند میان دو کشور مبادله شود، با در نظر گرفتن ضرورت تلاش برای توسعه مسئله حمل و نقل کالا میان دو کشور به ویژه حمل و نقل دریایی تا تعداد زیادی کشتی بتوانند کالاها را میان سوریه و ایران منتقل کنند، همچنانکه دو کشور نیاز به برداشتن گام‌هایی برای همکاری در زمینه مبادلات مالی دارند و پس از برداشته شدن این موانع و گسترش همکاری موجود، شاهد جهش در مبادلات تجاری با ایران خواهیم بود.

 

*** انسجام صنعتی میان دو کشور

 

به گزارش سروش، وزیر اقتصاد سوریه در پایان، تاکید کرد:
ایران از کشورهای مهمی است که سوریه با آن همکاری می‌کند و قراردادهای فراوانی میان شرکت‌های سوری و ایرانی در بخش‌های خصوصی و دولتی وجود دارد که این قراردادها قابلیت توسعه را دارند. اما آنچه دمشق وتهران به دنبال آن هستند، فراتر از سطح مبادلات تجاری کنونی و پایه ریزی مرحله تکامل و انسجام صنعتی میان دو کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی است.
تسنیم

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول