کد خبر:152059
پ
سیاهکلی
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

در معامله میان خودروسازان و مردم، غش وجود دارد/ احتمال تایید طرح واردات خودرو از سوی شورای نگهبان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است معامله میان خودروسازان و مردم یقیناً معامله یکطرفه و غلطی است که در این معامله غش وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است معامله میان خودروسازان و مردم یقیناً معامله یکطرفه و غلطی است که در این معامله غش وجود دارد.

 

*** ایرادات شورای نگهبان به طرق واردات خودرو

 

به گزارش سروش، لطف‌الله سیاهکلی درخصوص بازار خودرو، اذعان داشت:

خودروسازان خودروهایی را که تولید کردند، بیرون نمی‌دهند و به بهانه اینکه عرضه خودرو در بازار صرف نمی‌کند، حاضر نیستند این خودروها را به بازار بیاورند.

آنچه شورای نگهبان درباره اجرای این طرح گفته، تنها ۳ ابهام بوده که هر ۳ ابهام با حضور نماینده شورای نگهبان و نماینده بانک مرکزی بررسی شد که هر ۳ ابهام را رفع کردیم. حتی در این حوزه نظر بانک مرکزی هم تأمین شده است.

بنابراین از نظر ما پاسخ لازم درباره این طرح را به ایرادها و ابهاماتی که شورای نگهبان گرفته دادیم و به نظر می‌رسد که دیگر ابهام و مشکلی وجود نداشته باشد .

اعتقاد داریم که شورای نگهبان طرح واردات خودرو را تأیید خواهد کرد و این کش‌ و قوس‌ها تمام خواهد شد.

 

*** بهانه برای عرضه خودرو به بازار

 

وی در ادامه افزود:

در حال حاضر تقاضای میلیونی داریم، ولی عرضه ما ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دستگاه است.

البته تولیدکننده‌ها توان تولید بالاتر از این را دارند؛ یعنی می‌توانند تا ۱٫۵ میلیون خودرو در سال تولید کنند، ولی به ما می‌گویند که این میزان تولید خودرو برای ما صرفه اقتصادی ندارد.

امروز خودروسازان خودروهایی را که تولید کردند، بیرون نمی‌دهند و به بهانه اینکه عرضه خودرو رد بازار صرف نمی‌کند، حاضر نیستند این خودروها را به بازار بیاورند.

بنابراین امروز امروز اگر خودروسازی ادعا کند که می‌توانم تولید خودرو را بالا ببرم، چون تولیدکننده‌ها به خاطر قیمت موجود حاضر نیستند تولیدشان را افزایش بدهند.

چون بازار انحصاری است و مردم هم مجبور هستند که خودروی داخلی را بخرند، خودروساز هر چقدر هم قیمت خودرو را بالا ببرد، کیفیت را زیاد نمی‌کند. اما آیا اجبار مردم به خرید سبب حلال شدن معامله خودروسازان می‌شود

 

*** معامله خودروسازان با مردم غش دارد

 

به گزارش سروش، عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان افزود:

معامله بین خودروسازان و مردم یقیناً معامله یکطرفه و غلطی است که در این معامله غش وجود دارد.

چرا که قیمت خودرو بالا و کیفیت آن پایین است. از طرفی رقابت هم در کشور وجود ندارد و فقط ۲ خوردوساز هستند که با عرضه پایین کفه تقاضا را تحریک می‌کنند.

در چنین شرایطی معلوم است که بازار دارای التهاب می‌شود و اینجا مصرف‌کننده و مشتری ضرر می‌بیند.

تسنیم

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول