کد خبر:152110
پ
حمیدرضا کاظمی
نماینده مردم پلدختر در مجلس:

احداث صنایع آب‌بر در کویر از مشکلات حوزه آب در کشور است

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات حوزه آب در کشور را ناشی از احداث صنایع آب‌بر در کویر و استفاده حقابه شرب و کشاورزی در این دست از صنایع (همچون فولاد) دانست.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات حوزه آب در کشور را ناشی از احداث صنایع آب‌بر در کویر و استفاده حقابه شرب و کشاورزی در این دست از صنایع (همچون فولاد) دانست.

 

 

*** شورای عالی آب و وزارت نیرو در مسأله آب آینده‌نگری داشته باشند

 

به گزارش سروش، سید حمید رضا کاظمی با بیان اینکه مشکل کمبود آب یک مسأله ملی است، اظهار داشت:
باید شورای عالی آب و وزارت نیرو برنامه منظم و درستی و آینده‌نگری و با نگاه کارشناسی در مورد مسأله آب داشته باشند.

 

وی در ادامه عنوان کرد:
وضعیت کشور امروز به گونه‌ای است که امروز اگر بارندگی زیاد داریم سیل تمام دارایی‌هایمان را می‌برد. بارندگی‌ها قطع می‌شود با خشکسالی مواجه می‌شویم. این نشان می‌دهد که ما سیاست درستی در حوزه آب نداشته‌ایم و با نگاه کارشناسی به این موضوع نگاه نشده است.

 

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این آب‌های سطحی  باید مهار شود، اظهار داشت:
اگر آب‌های سطحی مهار شود مشکلات مناطق مختلف حل می‌شود. آب‌هایی که به راه می‌افتند و سیل ایجاد می‌کنند به خاطر این است که مهار نمی‌شوند و زمانی هم که باران نمی‌بارد چون آب ذخیره نشده، آبی برای استفاده نیست و سفره‌های زیر زمینی آب هم ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود.

 

*** مهار آب‌های سطحی از سیلاب جلوگیری می‌کند

 

کاظمی همچنین خاطرنشان کرد:
اگر آب‌های سطحی مهار شود هم از وقوع سیلاب جلوگیری می‌کند و هم باعث می‌شود زمانی که بارندگی کم است مردم با خشکسالی مواجه نشوند و همین که سفره‌های زیرزمینی تقویت می‌شوند.

 

به گزارش سروش نماینده پلدختر در مجلس در پایان گفت:
مشکل دیگر احداث صنایع آب‌بر در مناطق کویری است. طبیعی است که در این شرایط کشور با مشکل مواجه می‌شود و آب شرب و آب کشاورزی مردم منطقه برای این صنایع فولاد استفاده می‌شود و این کار را با هزینه بسیار بالایی هم انجام می‌دهند و مردم را با مشکل آب شرب و آب کشاورزی مواجه می‌کنند.

فارس

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول