کد خبر:152555
پ
علی رضایی
نماینده مردم کنگاور در مجلس:

حق مناطق جنگی به پنج استان مرزی منطقه غرب تعلق گرفت

نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی از تخصیص فوق‌العاده مناطق جنگی به کارکنان لشگری و کشوری استان‌های کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان‌غربی خبر داد.

نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی از تخصیص فوق‌العاده مناطق جنگی به کارکنان لشگری و کشوری استان‌های کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان‌غربی خبر داد.

 

*** پنج استان غربی نماد مرزی تشخیص داده شد

 

به گزارش سروش، علی رضایی درباره تعلق حق مناطق جنگی به پنج استان مرزی اظهار داشت:
به جهت جبران بخشی از عقب ماندگی‌های شهرستان‌های کنگاور، صحنه و هرسین و پرداخت فوق‌العاده مناطق جنگی، طی دو جلسه حضوری این موضوع را با سرلشکر باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح پیگیری کردم.

 

نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد:
پس از پیگیری‌های فراوان و دیدار با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به جای اضافه شدن چهار شهرستان باقیمانده استان کرمانشاه (کنگاور، صحنه، هرسین و سنقر) به شهرهای مشمول مزایای جنگی و به پیشنهاد وزیر، پنج استان غربی ( کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایلام و آذربایجان‌غربی) نماد مرزی تشخیص داده شد و در پیشنهاد اولیه قرار گرفت.

 

رضایی همچنین بیان کرد:
در روزهای اخیر و پس از برگزاری جلسه شورای عالی نیروهای مسلح خوشبختانه حق مناطق جنگی به تمام کارکنان لشگری، کشوری و بازنشستگان استان‌های مزبور تعلق گرفت.

 

*** استان کرمانشاه ۳۰ هزار ایثارگر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

 

وی خاطرنشان کرد:
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد؛ مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۵۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

رضایی در ادامه تصریح کرد:
همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

 

وی با اشاره به این مطلب که بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰ و مطلع‌الفجر انجام شده، گفت:
همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

 

به گزارش سروش، نماینده مردم کنگاور در مجلس در پایان یادآورشد:
شهرستان کنگاور نیز در دوران دفاع مقدس بارها مورد تهاجم هواپیماهای رژیم بعثی قرار گرفته و دهها نفر از اهالی این شهرستان شهید و جانباز شدند.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول