کد خبر:152530
پ
محمد مخبر
معاون اول رئیس جمهور:

بسترهای لازم برای تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

معاون اول رئیس جمهور از فراهم بودن بسترهای لازم برای تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا در کشور خبر داد.

معاون اول رئیس جمهور از فراهم بودن بسترهای لازم برای تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا در کشور خبر داد.

 

*** ۸۶ درصد از جمعیت دوز اول را دریافت کردند

 

به گزارش سروش، محمد مخبر در جلسه کمیته تخصصی کرونا با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از آمار واکسیناسیون در کشورهای مختلف، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست مستندات علمی و بررسی‌های انجام شده در کمیته‌های تخصصی در خصوص واکسیناسیون را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم گیری شود.

 

معاون اول رئیس جمهور همچنین به وضعیت موجودی واکسن کرونا در کشور اشاره و خاطرنشان کرد:‌
امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دوز سوم و چهارم نیز فراهم است.

 

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دفتر رییس جمهور نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت گزارشی از آخرین میزان فوتی های ناشی از کرونا و تعداد مبتلایان ارائه کرد و به تشریح آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور پرداخت.

 

بر اساس گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق واکسن در کشور از ۱۰۹ میلیون دوز عبور کرده و تاکنون ۸۶ درصد از جمعیت دوز اول را دریافت کرده و برای ۷۲ درصد نیز دوز دوم تزریق شده است.

 

*** امکان رصد وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است

 

در این جلسه گزارشی نیز در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان ارائه و اعلام شد امکان رصد وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است.

 

به گزارش سروش، در ادامه این نشست برخی پیشنهادات وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات که شامل تصویب برنامه یکساله مقابله با کرونا، کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون و موضوع مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا بود، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول