کد خبر:152511
پ
تماس تلفنی رئیس جمهور
رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای:

مشکلات منطقه‌ای باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای بر حل و فصل مشکلات منطقه در درون کشورهای منطقه، با مشارکت فعال کشورها و بدون دخالت بیگانگان تأکید کرد.

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای بر حل و فصل مشکلات منطقه در درون کشورهای منطقه، با مشارکت فعال کشورها و بدون دخالت بیگانگان تأکید کرد.

 

*** راه اصلی مبارزه با تروریسم احترام به حاکمیت کشورها است

 

به گزارش سروش، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه‌ با اشاره به ضرورت همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم گفت:
راه اصلی مبارزه با تروریسم احترام به حاکمیت کشورها است و با توجه به سابقه درخشان جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم استقبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت روابط تهران – آنکارا در زمینه اقتصادی و تجاری بین دو کشور خاطرنشان کرد:
به زودی و با برگزاری اجلاس مشترک در تهران، توسعه همکاری‌ها وارد مرحله جدیدی می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به ملاقات‌ها و رایزنی‌های اخیر خود در سطح منطقه افزود:
ما تاکید داریم مشکلات منطقه باید در درون کشورهای منطقه و با مشارکت فعال کشورها حل و فصل شود و نیازی به دخالت بیگانگان نیست.

 

*** اردوغان: ایده همکاری‌های مشترک در بین کشورهای منطقه حاکم شده است

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی همکاری‌های دو کشور به خصوص در زمینه اقتصادی و امنیتی را مهم دانست و گفت: اکنون ایده همکاری‌های مشترک در بین کشورهای منطقه حاکم شده است و سفرها و رایزنی‌های اخیر نشان از موفقیت آن دارد.

به گزارش سروش، رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر برگزاری نشست‌های مشترک همکاری بین تهران و آنکارا خاطرنشان کرد: در سفر آتی خود به تهران روابط دو کشور وارد فصل جدیدی از توسعه خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول