کد خبر:152588
پ
آیت-الله-نوری-همدانی
آیت الله نوری همدانی:

احزاب باید سهم خود را در تولید قدرت ملی ایفا کنند

آیت الله نوری همدانی با اشاره به این‌که احزاب باید سهم خود را در تولید قدرت ملی ایفا کنند، بر وحدت ملی و انسجام اسلامی در پدیداری اقتدار ملی تأکید کرد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به این‌که احزاب باید سهم خود را در تولید قدرت ملی ایفا کنند، بر وحدت ملی و انسجام اسلامی در پدیداری اقتدار ملی تأکید کرد.

 

*** رمز و راز حیات حزب اسلامی به تعبیر امام خمینی(ره) دعوت به خداست

 

به گزارش سروش، آیت الله حسین نوری همدانی در پیامی به سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تحزب همراه با تهذیب یک نیاز ضروری برای تداوم انقلاب اسلامی است اظهار کرد:
رمز و راز حیات حزب اسلامی به تعبیر امام خمینی(ره) دعوت به خداست؛ اگر تحزب به سمت دعوت به خود و کسب قدرت میل پیدا کند میل به افول و اضمحلال پیدا کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه احزابی که سر در آخور دیگران داشته و به فکر خود بوده‌اند به تدریج نام و یادشان از تاریخ معاصر محو شد خاطرنشان کرد:
حزب اسلامی به همت امام راحل در دهه ۴۰ شکل گرفت، مومنینی که در هیئات جمع شدند و تصمیم گرفتند امام را یاری کنند اولین تحزب اسلامی مبتنی بر ولایت را شکل دادند.

 

این مرجع تقلید با بیان این‌که جمعی از آن مومنان که پایه‌گذار حزب بودند در راه اسلام و امام به شهادت رسیدند و صداقت خود را در این مسیر الهی نشان دادند تصریح کرد:
احزاب باید سهم خود را در تولید قدرت ملی ایفا کنند، وحدت ملی و انسجام اسلامی در پدیداری اقتدار ملی مهم است.

 

*** تشکل‌ها باید راه و روش اعتصام به حبل الله را بیابند

 

آیت الله نوری همدانی در ادامه بیان کرد:
احزاب باید در مسیر مبارزه با دشمنان اسلام به ویژه استکبار جهانی برای ارتقاء وحدت ملی و اتحاد روزافزون نیروهای مومن و پایبند به انقلاب برنامه داشته باشند و بر وحدت قلوب در مسیر واحد اصرار کنند و اصل را بر گفت وگو آن هم بر منطق قرآنی و الهی قرار دهند.

 

به گزارش سروش، این مرجع تقلید در پایان با تاکید بر اینکه تشکل‌ها باید راه و روش اعتصام به حبل الله را بیابند و در این مسیر جایی برای اختلاف باقی نگذاشته و صدای دشمن را خوب شناخته و در داخل بازتاب ندهند و در برخورد با منافقان تردید به خود راه ندهند، گفت:
امروز باید دقت داشت که دشمن‌شناس باشیم و در معرفی کوشش کنیم؛ حزب موتلفه اسلامی با سابقه بیش از ۶۰ سال سیاست‌ورزی در سپهر ایران که در گام نخست انقلاب با بصیرت و جانفشانی یاور آن بود در گام دوم نیز می‌تواند با تدبیر، جوانگرایی و توسعه تشکیلاتی و بازبینی در ساختار و سیاست ها در راه میل به اهداف مد نظر رهبر انقلاب اسلامی باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول