کد خبر:156409
پ
سلیمی
عضو هیات رئیسه مجلس:

خودروسازان باید در چند حوزه افکار عمومی را قانع کنند/ چرا خودروسازان با وجود اموال غیرمولد بسیار، از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند؟/ سازمان بازرسی به موضوع پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی ورود کند

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید در چند حوزه افکار عمومی را قانع کنند از سازمان بازرسی کل کشور خواست تا به موضوع پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی ورود کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه خودروسازان باید در چند حوزه افکار عمومی را قانع کنند از سازمان بازرسی کل کشور خواست تا به موضوع پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی ورود کند.

 

*** خودروهای ناقص موجود در پارکینگ

 

به گزارش سروش، علیرضا سلیمی درباره عدم اهتمام خودروسازان به کاهش خودروهای ناقص موجود در پارکینگ، اظهار داشت:

خودروسازان باید در چند حوزه افکار عمومی را قانع کنند؛ نخست آنکه هر از گاهی، اخباری منتشر می‌شود مبنی بر اینکه هزاران خودرو در پارکینگ این شرکت‌ها به دلیل نبود قطعات کوچک خاک می‌خورند و به بازار عرضه نمی‌شوند که این شرکت‌ها باید توضیحات لازم در این زمینه را ارائه کنند.

 

عضو هیات رئیسه مجلس در تشریح دومین ابهام و شبهه موجود دراین حوزه، توضیح داد:

با وجود اینکه تولید برخی خودروها از ۴ سال پیش متوقف شده اما اصطلاحا صفر این خودروها در بازار عرضه می‌شود، حال این سوال ایجاد خواهد شد که چگونه این خودروها به برخی افراد داده می‌شود؟

آیا این موضوع که خودروهای مذکور هنوز در پارکینگ خودروسازان موجود است و این شرکت‌ها آن‌ها را با قیمت‌های آزاد به فروش می‌رسانند، صحت دارد؟

 

*** خودروسازان به تعهدات خود عمل نکردند

 

وی در ادامه اضافه کرد:

در حال حاضر سایت‌های فروش خودرو، آگهی خرید و فروش خودروهایی که تولید آن متوقف شده را منتشر می‌کنند این سوال مطرح می‌شود که این خودروها که بیشتر آن‌ها نیز نو و صفر هستند، چگونه روانه بازار می‌شود؟

آیا دلالان یا خودروسازان به این عرضه ورود کردند؟

 

سلیمی با بیان اینکه خودروسازان به تعهدات خود عمل نکردند، افزود:

در واقع زمانی که افراد در طرح‌های خودروسازی‌ها ثبت نام می‌کنند اما این شرکت‌ها در موعد مقرر، محصولات را به مشتریان تحویل نمی‌دهند، تخلف کرده‌اند که متاسفانه این موضوع به روندی عادی در خودورسازان تبدیل شده است.

 

*** ضرورت ورود سازمان بازرسی به موضوع اموال غیرمولد خودروسازان

 

سلیمی با بیان اینکه به دلیل عمل نکردن خودروسازن به تعهدات و سایر دلایل بازار خودرو آشفته است، از کیفیت خودروهای تولیدی انتقاد کرد و ادامه داد:

ای کاش سازمان بازرسی به موضوع کیفیت خودروها نیز ورود می‌کرد، باید مشخص شود علت پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی چیست.

 

وی با اشاره به ضرورت ورود سازمان بازرسی به موضوع اموال غیرمولد خودروسازان، تصریح کرد:

چرا خودروسازان با وجود اینکه اموال غیرمولد بسیاری دارند، از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند؟

 

*** در شرایط فعلی مردم نمی‌توانند خودروی داخلی را با خارجی مقایسه کنند

 

به گزارش صنایع، عضو هیات رئیسه مجلس در پایان، اظهار داشت:

قیمت خودرو به شدت گران شده است اما کیفیت خودروها در سطح پایین است بنابراین در شرایط فعلی مردم نمی‌توانند خودروی داخلی را با خارجی مقایسه کنند.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه