کد خبر:156378
پ
محمد اسلامی
رئیس سازمان انرژی اتمی:

نقش مهم صنعت هسته‌ای بر تولید و صادرات/ لزوم استفاده از کابرد‌های شتاب‌گرهای ذرات در حوزه‌های صنعت و پزشکی

رئیس سازمان انرژی اتمی بر لزوم استفاده از کابرد‌های شتاب‌گرهای ذرات در صنعت و پزشکی تاکید کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی بر لزوم استفاده از کابرد‌های شتاب‌گرهای ذرات در صنعت و پزشکی تاکید کرد.

 

*** برگزاری کنفرانس علمی با موضوع شتابگرهای ذرات و کاربردهای آن در سازمان انرژی اتمی

 

به گزارش سروش، محمد اسلامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، نوشت:

هفته گذشته کنفرانس علمی با موضوع شتابگرهای ذرات و کاربردهای آن توسط سازمان انرژی اتمی و با همکاری تعدادی از مراکز علمی مرتبط در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

موضوع شتاب‌گرهای ذرات یکی از ابزارهای مهم در اجرای اهداف علمی- پژوهشی و سیاست‌زدایی از صنعت هسته‌ای برای ما است و خوشبختانه در این موضوع با برنامه‌ریزی انجام شده در سازمان و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و همچنین سایر مراکز علمی به دنبال تأثیرگذاری شتاب‌گرهای ذرات بر اجرای پروژه‌های high-tech در حوزه‌های صنعت و پزشکی هستیم.

 

*** شتاب‌گرهای ذرات در کدام حوزه‌ها کاربرد دارد؟

 

وی در ادامه افزود:

فعالیت های انجام شده در این گستره بسیار امیدوارکننده است و تلاش می‌کنیم تا در آینده نزدیک شرکت‌های دانش‌بنیان از شتاب‌گرهای ذرات در حوزه‌های مهمی همچون مواد پلیمری، درمان و پزشکی، کاربردهای صنعتی، مخابرات، کاهش آلاینده‌ها، الکترونیک، کنترل، خلاء و … استفاده مفیدی داشته باشند.

خوشبختانه در کنفرانس هفته گذشته دانشمندان و اساتیدی برجسته در قالب گروه علمی جهت توسعه شتاب‌گرهای ذرات حضور داشتند؛ امیدوارم با همراهی و همفکری این عزیزان، گامی موثر در توسعه تجهیزات مرتبط و کاربرد شتابگرها در علوم، صنعت و پزشکی برداریم.

 

*** لزوم توجه به تأثیرگذار بودن؛ صنعت هسته‌ای بر زندگی مردم

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان یاداشت خود، خاطر نشان کرد:

همواره در جلسات تخصصی و عمومی از همکارانم در سازمان انرژی اتمی خواسته‌ام که تأثیر صنعت هسته‌ای بر زندگی مردم را در اولویت پژوهش و فن‌آوری قرار دهند، در صورت اجرای این هدف است که می‌توانیم با وسیع‌ترین معنای جمله خدمت به خلق را جامه عمل بپوشانیم و گامی موثر در جهت رضایت ملت بزرگ ایران برداریم.

همواره بر این موضوع تأکید دارم و امیدوارم که با غیرت دانشمندان ایرانی و تلاش هرچه بیشتر، پژوهش‌های دانشمندان صنعت هسته‌ای در مدار رونق تولید و صادرات کشور نقشی مهم ایفا نماید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول