کد خبر:157394
پ
محمد مخبر
معاون اول رئیس جمهور:

ضرورت اتکا به اقتصاد دریامحور برای توسعه مناطق ساحلی/ مهمترین محورهای توسعه در جهان

معاون اول رئیس جمهور ضمن پرداختن به مهمترین محورهای توسعه در جهان بر ضرورت اتکا به اقتصاد دریامحور برای توسعه مناطق ساحلی تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور ضمن پرداختن به مهمترین محورهای توسعه در جهان بر ضرورت اتکا به اقتصاد دریامحور برای توسعه مناطق ساحلی تاکید کرد.

 

*** توسعه کشور با اجرای برنامه‌های عملیاتی

 

به گزارش سروش، محمد مخبر در دیدار با نخبگان و جوانان صاحب طرح و ایده، گزارش‌های ارائه شده در جلسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت:

طرح‌ها و ایده‌های مطرح شده در جلسه باید به برنامه‌های عملیاتی با جدول زمان‌بندی تبدیل شود تا با اجرای اینگونه طرح‌ها شاهد توسعه کشور باشیم.
 
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به یکی از طرح‌های ارائه شده در جلسه درباره توسعه سواحل مکران، خاطرنشان کرد:
اقتصاد دریامحور یکی از ضرورت‌های امروز کشور است که با اتکا به آن می‌توانیم رشد و توسعه را برای مردم کشور و به ویژه ساکنین مناطق ساحلی به ارمغان آوریم.
 
 

*** مهمترین محورهای توسعه در جهان

 
 
مخبر، اقتصاد دریامحور و اقتصاد دیجیتال را از مهمترین محورهای توسعه در جهان امروز برشمرد و گفت:
باید این دو محور مهم را در اولویت‌بندی طرح‌ها و پروژه‌ها مدنظر قرار دهیم چرا که با پرداختن به این دو موضوع مهم زمینه رشد و توسعه کشور مهیا خواهد شد.
 
وی در ادامه افزود:
اگرچه در برخی از صنایع کمی عقب هستیم اما به دلیل وجود نیروی انسانی تحصیل کرده و نخبگان کشور، در زمینه اقتصاد دیجیتال پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده، چرا که در این بخش به دانش و ذهن جوانان و نخبگان کشور متکی هستیم.
 
 

*** توسعه ریلی کشور

 
 
به گزارش سروش، معاون اول رئیس جمهور در پایان با اشاره به یکی دیگر از گزارش‌های مطرح شده در جلسه در مورد توسعه ریلی کشور، خاطرنشان کرد:
یکی از راه‌های نجات اقتصاد کشور توسعه ریلی است و اگر بتوانیم اهداف تعیین شده برای توسعه شبکه ریلی کشور را محقق کنیم، تحولی اساسی در پیشرفت کشور حاصل خواهد شد.
 
 
 
انتهای پیام///
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول