کد خبر:157563
پ
حاجی بابایی
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو راهی حفظ یا حذف/ بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست، درباره چالش های پیرامون ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح داد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست، درباره چالش های پیرامون ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح داد.

 

*** حذف ارز ترجیحی

 

به گزارش سروش، حمیدرضا حاجی بابائی در تشریح جلسه هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام، اظهار داشت:

نمایندگان در این نشست از ساعت شش و نیم تا هشت صبح با حضور عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان و دارابی رئیس سازمان غذا و دارو موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های دولت برای حمایت از مردم در این خصوص را بررسی کردند.
 
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود:
دغدغه و سوال بسیار مهم نمایندگان از عین‌اللهی در این نشست این بود که در صورت حذف ارز ترجیحی آیا وزارت بهداشت و درمان با مبلغ ریالی که در بودجه سال ۱۴۰۱ برای حوزه قرار داده شده است، می‌تواند ضمن کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی از بیماران بویژه بیماران مزمن حمایت کند.
 
وی با بیان اینکه با حدف ارز یارانه های در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار خواهد گرفت، اظهار کرد:
یکی از سوالات نمایندگان از عین‌اللهی این بود که دولت چه میزان منابع درآمدی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهد تا این وزارتخانه بتواند وضعیت دارو و درمان را کاملا تثبیت شده نگاه دارد تا آسیبی از این ناحیه به مردم و بویژه بیماران وارد نشود.
 
 

*** ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو راهی حفظ یا حذف

 
 
به گزارش سروش،  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تصریح کرد:
وزیر بهداشت گزارش‌هایی را در این خصوص ارائه و اعلام کرد، بودجه قرار داده شده در لایحه دولت برای سال آینده در این حوزه کافی نیست.
براین اساس تا زمانی که نمایندگان به قطعیت و یقین نرسند که حذف ارز ترجیحی مشکلی را برای مردم ایجاد نخواهد کرد، کماکان وضعیت موجود را حفظ خواهند کرد.
 
 
 
انتهای پیام///
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول