کد خبر:157755
پ
جلسه ستاد تنظیم بازار
در جلسه ستاد تنظبم بازار مطرح شد؛

درج قیمت تولیدکننده در کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای

در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت تولیدکننده به جای مصرف‌کننده در کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای درج شود.

در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت تولیدکننده به جای مصرف‌کننده در کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای درج شود.

 

*** جزئیات شانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار 

 

به گزارش سروش، شانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای کشور، صمت، جهاد کشاورزی، دادگستری و جمعی از مسئولان دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

 

در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی درباره وضعیت برخی اقلام مصرفی از جمله گوشت، برنج و… ارائه داد. در این زمینه مقرر شد کارگروه تخصصی تنظیم بازار اقلام کشاورزی ذیل ستاد تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شود.

 

در این جلسه به منظور شفاف‌سازی هزینه‌های نظام توزیع، جلوگیری از اجحاف در حق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سواستفاده‌های احتمالی تمامی واحدهای تولیدکننده و واردکننده مکلف شدند به تدریج و با ابلاغ سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بجای قیمت مصرف‌کننده، قیمت تولید یا واردات شامل همه هزینه‌ها و سودهای قانونی با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده را بر روی کالاها درج کنند.

 

به گزارش سروش، بر این اساس مقررشد تا قیمت مصرف‌کننده برای کالاهای مصرفی ابلاغ شده حداکثر ۳۰ درصد و برای کالاهای سرمایه‌ای حداکثر ۲۰ درصد بیشتر از قیمت تولید نباشد. بر مبنای این مصوبه مردم می‌توانند در صورت شناسایی تخلف موضوع را به سازمان تعزیرات اطلاع دهند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول