کد خبر:158394
پ
رضایی کوچی
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی به وزارت حمل‌ و نقل و وزارت ساختمان فعلاً منتفی است

رئیس کمیسیون عمران مجلس از منتفی بودن موقتی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل‌ و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس از منتفی بودن موقتی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل‌ و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین خبر داد.

 

*** با انتزاع وزارت راه از شهرسازی می‌توان سالی یک میلیون خانه ساخت

 

به گزارش سروش، محمدرضا رضایی کوچی درباره آخرین وضعیت طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل‌ و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین اظهار داشت:
این طرح با توجه به مخالفت مجلس و درخواست حجت‌الاسلام رئیسی در دولت جدید فعلاً منتفی شده است.

 

وی در ادامه بیان کرد:
من به عنوان رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقدم که اگر بنا داریم سالی بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور بسازیم بایستی حتماً بخش ساختمان و مسکن از وزارت راه و شهرسازی جدا شود.

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس در این خصوص تصریح کرد:
حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی سنگین است ولی اگر وضعیت خوبی تفیک شود امکان ساخت سال یک میلیون خانه را داریم.

 

رضایی کوچی با بیان اینکه برای ساخت یک میلیون مسکن چه چیزی جز نیروی انسانی، مصالح ساختمانی و زمین می‌خواهیم، گفت:
وقتی همه این موضوعات را کنار یکدیگر قرار دهیم قطعاً ساخت یک میلیون واحد مسکونی در هر سال دور از دسترس نخواهد بود و چنین امکانی را داریم این در حالی است که در دولت‌ آقای احمدی نژاد چنین چیزی را تجربه کردیم. اما برای ساخت یک میلیون خانه جدید نیازمند مدیریت منسجم هستیم و همه اجزای دولت مانند وزارت نیرو به منظور تأمین برق، وزارت نفت برای تأمین گاز، وزارت ارتباطات برای برقراری خطوط تلفن و وزارت راه برای پای کار بودن و همراهی وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

 

وی در ادامه عنوان کرد:
حجت‌الاسلام رئیسی در نامه خود به مجلس با موضوع مسکوت ماندن طرح انتزاع بخش ساختمان و مسکن از وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند که این موضوع فعلاً‌ مسکوت بماند و درخواست کرده بود که در سال آینده این موضوع مجدداً‌ در دستور قرار گیرد. ضمن اینکه به نظر می‌رسد شاید سه ماه این وزارتخانه درگیر تفکیک شود و به کار اصلی خود نرسد. اما اگر فعالیت دولت گسترده‌تر شود ضرورت جداسازی بخش ساختمان و مسکن از وزارت راه و شهرسازی احساس می‌شود.

 

به گزارش سروش، رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد رئیس جمهور موضوع تفکیک بخش ساختمان و مسکن از وزارت راه و شهرسازی را در سال آینده دنبال خواهد کرد و به صلاح دولت هم هست که به این نتیجه برسد تا هر چه سریع‌تر موضوع توسعه خانه‌سازی در کشور با این انتزاع به صورت جدی پیگیری شود، گفت:
البته این موضوع احتمالاً در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دنبال خواهد شد.

فارس

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول