کد خبر:157984
پ
رعیتی فرد
معاون روابط کار وزارت تعاون:

هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری تصمیم‌گیری نشده است/ تقسیط بدهی کارگاه‌های تولیدی برای جلوگیری از تعطیلی

معاون روابط کار وزارت تعاون با بیان اینکه هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری تصمیم‌گیری نشده است از تقسیط بدهی کارگاه‌های تولیدی برای جلوگیری از تعطیلی خبر داد.

معاون روابط کار وزارت تعاون با بیان اینکه هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری تصمیم‌گیری نشده است از تقسیط بدهی کارگاه‌های تولیدی برای جلوگیری از تعطیلی خبر داد.

 

*** تعیین دستمزد کارگران

 

به گزارش سروش، علی‌حسین رعیتی‌فرد در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از جلسات کمیته دستمزد کارگران تشکیل شده است، اظهار داشت:

کمیته دستمزد ذیل شورای عالی کار تاکنون ۶ جلسه تشکیل داده است، اما هنوز در مورد سبد معیشت خانوار کارگری تصمیم‌گیری نشده است.

احتمالاً در جلسه بعدی کمیته دستمزد با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت سبد معیشت خانوار کارگری تعیین می‌شود.

کمیته تخصصی تعیین دستمزد کارگران ذیل شورای عالی کار با حضور نمایندگان سه جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت در وزارت کار برگزار می‌شود.

 

*** تقسیط بدهی کارگاه‌های تولیدی

 

معاون روابط کار وزارت کار همچنین در مورد حل مشکل کارگاه‌هایی که به خاطر بدهی به دستگاه‌ها در معرض تعطیلی قرار دارند، گفت:

کارگاه‌هایی که دارای مشکل هستند، باید به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مراجعه و مشکل خود را مطرح کنند که در مراکز استان‌ها با ریاست استاندار و دبیری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و با حضور نماینده وزارت کار تشکیل می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

صاحبان کارگاه‌هایی که دارای مشکلاتی هستند و به ستاد تسهیل تولید و رفع موانع مراجعه می‌کنند، بدهی‌های‌ آنها استمهال می‌وشد و یا بدهی به دستگاه‌هایی مانند اداره برق، آب، گاز و یا تأمین اجتماعی تقسیط می‌شود تا از تعطیل شدن کارگاه جلوگیری شده و این بدهی‌ها نیز به تدریج پرداخت شود.

 

به گزارش سروش، معاون روابط کار وزارت کار در پایان، اظهار داشت:

دبیرخانه ستاد تسهیل تولید و رفع موانع در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار دارد و وزارت کار هم به عنوان عضوی از این ستاد حضور دارد و کارگاه‌هایی که دارای مشکل هستند، با مراجعه به این ستاد بدهی آنها تقسیط شده و از دستگاه‌ها مهلت گرفته می‌شود تا جلوی تعطیل شدن کارگاه‌های تولید گرفته شود.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه