کد خبر:158498
پ
۱۶۹۳۵۷۵۷۱
مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد:

برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد از برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ خبر داد.

مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد از برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ خبر داد.

 

*** برخورد قضایی با خودروسازان 

 

به گزارش سروش، پیمان پیرایش درخصوص آخرین وضعیت موضوع ایربگ‌های خودروهای حادثه رانندگی در بهبهان، اظهار داشت:

ایربگ یکی از استانداردهای اولیه در تولید خودرو است که از سوی سازمان ملی استاندارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نصب ایربگ در خودروها از سال ۹۱ اجباری و از سال ۹۲ اجرایی شد و تا امروز در آزمون خودروها در برخورد از روبه‌رو تست می‌شود و تا نتیجه آزمایشات واصل نشود، سازمان ملی استاندارد هیچ تاییدیه‌ای برای خودروها نمی‌دهد.
 
وی در ادامه خاطرنشان‌ کرد:
با تاییدیه‌های سازمان ملی استاندارد، تعهدات خودروسازان مبنی بر رعایت استانداردها در تولید انبوه و در ادامه نظارت‌های ما، تولید خودروها انجام می‌شود.
در تصادف اخیر بیان شده که ایربگ هیچ‌یک از خودروهای ایرانی باز نشده است، در این زمینه سازمان ملی استاندارد مکاتبه‌ای با پلیس راهور ناجا داشته تا گزارش مربوطه را در اسرع وقت در اختیار ما قرار دهد و علاوه بر آن به ما اجازه دهند یک تیم تخصصی برای بررسی فنی خودروها در پارکینگ مربوطه اعزام کنیم.
در صورتی که در بررسی‌های فنی محرز شود خودروسازان برخلاف تعهدات‌شان عمل کرده‌اند، به‌طور قطع برخورد قضایی با آنها انجام خواهد شد.
 
 

*** احتمال دستکاری ایربگ از سوی صاحبان خودروها

 
 
به گزارش سروش، مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد در پایان در خصوص شائبه‌های طرح شده مبنی بر احتمال دستکاری ایربگ از سوی صاحبان خودروها، اظهار داشت:
ایربگ خودرو در سمت سرنشین را می‌توان غیرفعال کرد، زیرا اگر کودک خردسال یا نوزاد در آن بنشیند، باز شدن ایربگ می‌تواند به کودک آسیب بزند.
ایربگ یک بالش نرم نیست، بلکه کیسه هوایی است که با سرعت ۴۰۰ کیلیومتر بر ساعت باز می‌شود و اگر فردی که روی صندلی خودرو نشسته فاصله و شرایط لازم را نداشته باشد، شاید موجب آسیب شود؛ به همین دلیل خودروساز در سمت سرنشین آپشنی تعبیه کرده که بتوان ایربگ را غیرفعال کرد.
البته باید توجه داشت در تصادفات کوچک با سرعت پایین، ایربگ‌ها باز نمی‌شوند و باید زاویه برخورد و شدت ضربه طوری باشد که موجب تحریک چاشنی‌های انفجاری ایربگ شود.
بخشی از ایربگ‌ها تولید داخل هستند، اما برخی از قطعات ایربگ‌ها از خارج کشور تامین می‌شود که در خصوص آن قطعات نیز باید بررسی‌های لازم انجام شود.
روز گذشته نامه سازمان ملی استاندارد به پلیس راهور ناجا ارسال شده و امیدواریم تا پایان هفته بتوانیم گزارش جامعی در این زمینه داشته و به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.
 
 
 
انتهای پیام///
ارسال دیدگاه
همراه اول