کد خبر:158728
پ
جلال محمودزاده
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

رشد ۵۰ درصدی قیمت نهاده‌های دامی به رغم تداوم تخصیص ارز دولتی/ طرح موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت برخی اقلام اساسی را افزایش داده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه طرح موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت برخی اقلام اساسی را افزایش داده است از رشد ۵۰ درصدی قیمت نهاده‌های دامی به رغم تداوم تخصیص ارز دولتی در سال جاری خبر داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه طرح موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت برخی اقلام اساسی را افزایش داده است از رشد ۵۰ درصدی قیمت نهاده‌های دامی به رغم تداوم تخصیص ارز دولتی در سال جاری خبر داد.

 

*** حذف ارز دولتی

 

به گزارش سروش، جلال محمودزاده در خصوص اثرات حذف ارز دولتی در زمینه تامین کالاهای اساسی، گفت:

در شرایطی که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نشده و تنها این موضوع در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مطرح شده تاثیر روانی بسیار زیادی بر بازار داشته و قیمت برخی از اقلام از جمله گوشت مرغ و گوشت قرمز را افزایش داده است.
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع حذف ارز دولتی در لایحه بودجه سال آینده برای دامداران، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نگرانی‌هایی را به همراه داشته و میزان عرضه نهاده‌های دامی در بازار کاهش یافته است، عنوان کرد:
دولت برای حذف ارز دولتی باید شرایط لازم را فراهم کند زیرا حذف یکباره آن تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و صادرکنندگان را با سردرگمی و تنش مواجه می‌کند.
 
 

*** طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اثرات روانی زیادی را بر بازار داشته است

 
 
وی با بیان اینکه دولت برای حذف و یا جایگزینی ارز دولتی باید تدابیر اساسی اتخاذ کند، تصریح کرد:
متاسفانه طرح موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اثرات روانی بسیار زیادی را بر جامعه و بازار داشته است و اثرات روانی این موضوع بیشتر از اثر واقعی آن بوده و هزینه تمام شده تولید محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد.
 
 
*** تامین ارز مورد نیاز نهاده‌های دامی
 
 
به گزارش سروش، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر دولت برای تامین ارز مورد نیاز نهاده‌های دامی و واردات کالاهای اساسی به نحوی عمل می‌کند به مانند اینکه ارز دولتی حذف شده است، عنوان کرد:
متاسفانه قیمت نهاده‌های دامی مانند ذرت، جو دامی و سویا رشد ۵۰ درصدی داشته درحالی که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال جاری کماکان وجود دارد.
 
 
 
انتهای پیام///
ارسال دیدگاه
همراه اول