کد خبر:159512
پ
حزب اتحاد ملت ایران
در بیانیه پایانی هفتمین کنگره حزب مطرح شد؛

تأکید حزب اتحاد ملت بر استفاده از توانمندی‌های اقشار گوناگون ملت

بیانیه پایانی هفتمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بر استفاده از توانمندی‌های اقشار گوناگون ملت بدون مرزکشی‌های هویتی، جنسیتی، قومی و مذهبی به‌منظور افزایش ملی تأکید کرد.

بیانیه پایانی هفتمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بر استفاده از توانمندی‌های اقشار گوناگون ملت بدون مرزکشی‌های هویتی، جنسیتی، قومی و مذهبی به‌منظور افزایش ملی تأکید کرد.

 

*** بیانیه پایانی هفتمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

 

به گزارش سروش، بیانیه پایانی هفتمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی پس از تصویب در شورای مرکزی این حزب، منتشر شد.

 

در بخش‌هایی از این بیانیه که با عنوان «درکنار اکثریت جامعه می‌مانیم» منتشر شده، آمده است:
نزدیک به دو دهه است کشور در گره کور پرونده هسته‌ای، با جهان در چالشی فرساینده و فرصت‌سوز به سر می‌برد. چالشی که پنجره فرصت‌ها را به روی ایران بسته و موجب شده است که آثار تحریم‌های ظالمانه و تروریسم اقتصادی بیش از هر زمان بر ایران عزیز مستولی شود و موجب انزوای روزافزون ایران گردد.

 

تنظیم کنندگان این بیانیه همچنین با ارائه تحلیلی به زعم خود نسبت به اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور و ارائه راهکار برای حل مسائل آورده اند:
استفاده از توانمندی‌های اقشار گوناگون ملت بدون مرزکشی‌های هویتی و جنسیتی و قومی و مذهبی، به کارگیری و زمینه سازی مشارکت فعال و مؤثر زنان در امر اداره کشور، جریان تولید و خدمات و استفاده بهینه از توان بالنده نیمی از جمعیت کشور، راهکار اصلی افزایش توان ملی و رشد بهره‌وری است.

 

این بیانیه خاطرنشان کرده است:
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به عنوان یکی از احزاب عضو جبهه اصلاحات ایران کماکان در صحنه باقی خواهد ماند و با اتکا به نیروهای درون تشکیلات و اعضایی که در سراسر کشور حزب را برای پیشبرد دیدگاه‌ها و رویکردها و برنامه‌هایش یاری می‌کنند، فارغ از آن که در مسند تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باشد یا نباشد، برای اعتلای ایران عزیز با بهره‌گیری از نظر نخبگان و فرهیختگان و دلسوزان، برای حل معضلات حکمرانی و مشکلات جامعه به ارائه راهکار خواهیم پرداخت.

 

این بیانیه می‌افزاید:
ما با همراهی سایر گروه‌های اصلاح‌طلب در قالب گفتمان اصلاح‌طلبی به رصد و نقد عملکرد سیاست‌گذاران و دولتمردان و اجزای حاکمیت خواهیم پرداخت و تا سر حد توان از حقوق ملت و منافع ملی و صلاح و فلاح ایران عزیز دفاع خواهیم کرد.در عین حال بر این باوریم که جبهه اصلاحات ایران با مرور و نقد جدی عملکردی خود در نحوه تعامل و همراهی و حمایت از دولت پیشین و نیز رفتار سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و مداقه در ریشه‌های به وجود آمدن برخی اختلاف‌نظرها و ناهماهنگی‌ها که با وجود موضع رسمی و واحد جبهه اصلاحات ایران در عمل به برخی انشقاق‌ها و پراکندگی‌ها انجامید، ضروری است به بازسازی گفتمانی و سازمانی خود در همه جهات مبادرت ورزد. روشن است که اصلاحات به دنبال انسجام و اتحاد ملی است و این هدف حاصل نمی‌شود مگر آنکه اصلاح‌طلبان منسجم و هماهنگ با تمرکز بر مشترکات ناظر بر حقوق اساسی ملت ادامه مسیر سیاست‌ورزی خود را ترسیم کنند.

 

در پایان این بیانیه نیز آمده است:
هفتمین مجمع عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از اعضای شورای مرکزی منتخب خود می‌خواهد که با مشارکت فعال در جبهه اصلاحات ایران همگرایی، انسجام و اتحاد اصلاح‌طلبان را برای گام‌زدن در مسیر منافع ملت ایران سر لوحه عمل قرار دهد.از خداوند متعال سربلندی و عزت ملت ایران و رفع مشکلات و بحران‌ها از ملک و ملت را مسألت می‌نماییم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه
همراه اول