کد خبر:159486
پ
خطیب‌زاده
سخنگوی وزارت امور خارجه:

حامیان تسلیحاتی متجاوزان به یمن در جنایت علیه ملت این کشور سهیم هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه، کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای متجاوز به یمن که موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده‌اند را در این جنایات شریک دانست. 

سخنگوی وزارت امور خارجه، کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای متجاوز به یمن که موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده‌اند را در این جنایات شریک دانست. 

 

*** مسیر دستیابی به صلح عادلانه در یمن بیش از پیش دشوار شده است

 

به گزارش سروش، سعید خطیب‌زاده با محکومیت حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن که به ویرانی و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از افراد بی‌گناه انجامید، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این حملات، اظهار داشت:
استمرار حملات نظامی ائتلاف به یمن با سکوت و بی‌تفاوتی جامعه بین‌الملل، فروش بدون کنترل سلاح به متجاوزان، اتخاذ رویکرد جانبدارنه و استاندارد‌های دوگانه در مجامع بین المللی در مواجهه با تجاوز ظالمانه هفت ساله علیه مردم یمن، مسیر دستیابی به صلح عادلانه در این کشور را بیش از پیش دشوار ساخته است.

 

وی در ادامه تاکید کرد:
کشور‌های حامی تسلیحاتی نیرو‌های متجاوز به یمن که با در اختیار قراردادن بمب‌ها و سلاح‌های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده اند، در این جنایات شریک بوده و باید در قبال حمایت‌هایی از این دست نسبت به افکار عمومی مردم دنیا و مردم یمن پاسخگو باشند.

 

به گزارش سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تداوم محاصره و بمباران مردم یمن را نشان دهنده نبود عزم جدی در جهت پیشبرد حل و فصل سیاسی بحران یمن و اصرار بر رویکرد مخرب نظامی دانست که نتیجه‌ای جز ویرانی و نابودی کشور عظیم یمن و بی‌ثباتی در منطقه به همراه نخواهد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه
همراه اول