کد خبر:159419
پ
قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی
رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

لغو واگذاری سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

رئیس سازمان خصوصی سازی از لغو واگذاری سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس خبر داد.

رئیس سازمان خصوصی سازی از لغو واگذاری سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس خبر داد.

 

*** واگذاری سهام دولت در شرکت بورسی پتروشیمی خلیج فارس

 

به گزارش سروش، در حالی که رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاییز امسال با انگیزه و اطمینان خبر از واگذاری ۱۸ درصد از باقیمانده سهام دولت در شرکت بورسی پتروشیمی خلیج فارس در قالب سه بلوک یک درصدی،‌ دو درصدی و ۱۵ درصدی داده و گفته بود که با مشتریان این بلوکها نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته، حالا طی نامه ای رسما از لغو واگذاری سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس رسما خبر داده است.

شایان ذکر است، در نامه‌ای که حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی به مجید عشقی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار نوشته، اعلام کرده است که بلوک ۱۵ درصدی شرکت صنایع پتروشیمی خیلج فارس هم با توجه به اینکه فقط یک مشتری داشته و امکان رقابت وجود ندارد، عملا لغو شده و عرضه آن صورت نمی‌گیرد.

 

*** نامه رئیس سازمان خصوصی‌سازی به رئیس سازمان بورس

 

در متن نامه آمده است:
پیرو نامه ۲۲ دی ماه سال جاری سازمان خصوصی‌سازی در مورد درخواست عرضه تعداد ۴۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نظر به اینکه با انقضای مهلت مقرر جهت ارسال تقاضا و مستندات بررسی اهلیت متقاضی، تنها یک تقاضا واصل شده که با عنایت به اهمیت، ارزش و حجم عرضه مزبور امکان حصول رقابت لازم جهت تامین منافع دولت و بیت‌المال را مخدوش ساخته، بدین وسیله انصراف این سازمان از عرضه مذکور و الغای اثر از مکاتبات مورد اشاره اعلام می‌شود.

 

*** ناکامی سازمان خصوصی سازی در فروش بلوک یک درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

 

لازم به ذکر است، در پی ناکامی سازمان خصوصی سازی در فروش بلوک یک درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که روز شنبه(۱۱ دی) به قیمت پایه هر سهم ۹۹۶ تومان در بورس عرضه شد، این سازمان روز یکشنبه(۱۲ دی) هم در فروش بلوک دو درصدی این شرکت ناکام ماند.
این در حالی است که به دلیل نبود مشتری برای بلوک ۱۵ درصدی سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس این عرضه نیز در روز چهارشنبه(۱۵دی) انجام نشد.

بر این اساس چندی پیش سازمان خصوصی سازی اعلام کرد دوباره بلوک ۱۵ درصدی “فارس” که ۴۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم را شامل می شود به وکالت از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ششمین روز بهمن ماه امسال در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه ‌می‌کند که این واگذاری نیز لغو شد.

 

به گزارش سروش، گفتنی است؛ قیمت پایه در نظر گرفته شده برای این بلوک ۱۵ درصدی از ۱۲هزار و ۹۵۰ ریال در عرضه قبلی به ۱۴ هزار ۷۰ ریال برای هر سهم در عرضه جدید تغییر کرده بود.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول