کد خبر:159622
پ
اوجی
وزیر نفت:

رکورد مصرف گاز خانگی شکسته شد

وزیر نفت در صفحه توئیتر خود از ثبت رکورد جدیدی در مصرف گاز خانگی خبر داد.

وزیر نفت در صفحه توئیتر خود از ثبت رکورد جدیدی در مصرف گاز خانگی خبر داد.

 

*** رکورد مصرف گاز خانگی شکسته شد

 

به گزارش سروش، جواد اوجی‌ در صفحه توئیتر خود با اشاره به افزایش بی‌سابقه مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، نوشت:

«طی ۲۴ ساعت گذشته رکورد تاریخی مصرف ۶۹۲ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ثبت شد. گرچه با لطف خداوند متعال و تلاش کارکنان صنعت نفت شبکه گاز پایدار است، ولی استمرار این شرایط مستلزم همکاری هموطنان عزیز و مدیریت مصرف است».

 

*** تنها چهار استان سرانه مجاز اقلیمی مصرف گاز خانگی را رعایت می‌کنند

 

شرکت ملی گاز با انتشار روزانه نقشه رنگ‌بندی میزان انحراف از سرانه مصرف در استان‌های مختلف مردم را به صرفه‌جویی و مصرف بهینه‌گاز در منازل توصیه می‌کند

در تصویر ۱ متناسب با شرایط اقلیمی کشور، برای هر یک از استان‌ها سرانه مصرف مجاز متفاوت تعیین شده است و سپس بر مبنای آن میزان انحراف از این سرانه در قالب رنگ‌بندی مجزا اعلام شده است.

طبق تصویر تنها بخش خانگی چهار استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان الگوی مصرف بهینه را رعایت می‌کنند و مابقی استان‌ها با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی آنها همچنان در دسته پرمصرف‌ها قرار گرفته‌اند.

 

*** قطع گاز ۱۹۰۰ اداره دولتی پرمصرف از سوی شرکت ملی گاز ایران‌

 

دعوت از مردم برای رعایت الگوی مصرف گاز در حالی است که شرکت ملی گاز نظارت دقیق و سختگیرانه‌ای بر مصرف گاز بهینه در ادارات دولتی دارد و تاکنون گاز حدود ۱۹۰۰ اداره دولتی پرمصرف قطع شده است (تصویر ۲).

 

به گزارش سروش، کارشناسان شرکت ملی گاز معتقدند که در صورتی که مردم دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه را مطابق با استانداردهای جهانی رعایت کنند، هیچ مشکلی در تامین گاز صنایع و نیروگاه‌ها به وجود نخواهد آمد.

طبق پیش‌بینی‌ها برودت هوا تا انتهای هفته جاری وجود خواهد داشت و احتمال رکوردشکنی در مصرف گاز بخش خانگی و تجاری همچنان وجود دارد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول