کد خبر:160223
پ
بیگلری
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

تنها ۴۰ درصد از وعده‌های دولت در ایجاد شغل عملی شده است/ تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات اصناف کشور

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تنها ۴۰ درصد از وعده‌های دولت در ایجاد شغل عملی شده است از پیشنهاد به رئیس جمهور برای تشکیل کارگروهی به منظور رسیدگی به مشکلات اصناف کشور خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تنها ۴۰ درصد از وعده‌های دولت در ایجاد شغل عملی شده است از پیشنهاد به رئیس جمهور برای تشکیل کارگروهی به منظور رسیدگی به مشکلات اصناف کشور خبر داد.

 

*** مشکلات حوزه اصناف

 

به گزارش سروش، شهباز حسن پوربیگلری با اشاره به مشکلات حوزه اصناف، اظهار داشت:

متأسفانه اصناف در سبد بودجه ای دولت هیچ جایگاهی ندارند و صرفا وعده داده شده که اصنافی که به دلیل کرونا خسارت دیده اند ۵ درصد از مالیات آنها کم شود که ما می گوییم علاوه بر این اقدام، باید به آنها کمک کرد چرا که تمامی دارایی و سرمایه خود را به واسطه ۲ سال تعطیلی قطعی از دست داده و نیاز به کمک دولت به خصوص کمک بلاعوض دارند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برخی از این اصناف علیرغم وجود مشکلات عدیده مالی حتی حق بیمه کارگران خود را بدون دریافت کمک از دولت پرداخت کرده اند، بیان داشت:
از این قشر عظیم زحمتکش تنها یک وعده دریافت کرده اند اما کمکی به آنها نشده است.

 

*** اشتغال در اصناف

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی مدتی که کرونا شیوع پیدا کرد اشتغال جدید نداشتیم بلکه بیش از ۲۰۰ هزار چراغ در اصناف خاموش شد که جایگزین آن باید بتوان اشتغال های خرد جدید ایجاد کرد، یادآور شد:
تحت عنوان فراکسیون اصناف نامه ای به رئیس جمهور، مخبر و محسن رضایی نوشته ام تا کارگروهی با حضور نمایندگان مجلس و رؤسای اتاق های اصناف کشور تشکیل و به مشکلات آنها رسیدگی شود.

 

حسن پور بیگلری در ادامه تصریح کرد:
دولت برنامه هایی در حوزه اشتغال دارد و امسال حرکت های نسبتا خوبی در بهزیستی و کمیته امداد داشته ایم اما این اقدامات اشتغال ۵ میلیون جوان متخصص و فعال را حل نمی کند و به تحقق کل شعارها که قرار بود شغل ایجاد شود، نمی انجامد.

 

*** تنها ۴۰ درصد از وعده‌های دولت در ایجاد شغل عملی شده است

 

به گزارش سروش، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بر اساس آخرین رصدها، تنها ۴۰ درصد وعده های دولت در ایجاد شغل انجام شده و ۶۰ درصد آن همچنان محقق نشده، خاطرنشان کرد:
نمی توان گفت اهمال دولت قبل یا جدید بوده و انتظار از کدام است چرا که مردم همه مسئولان را در مجموعه حاکمیت دیده و باید مشکل اشتغال به هر شکلی برطرف شود.
خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول