کد خبر:160212
پ
زارع پور
وزیر ارتباطات:

کم‌کاری در فرهنگ‌سازی استفاده از فضای مجازی را باید جبران کنیم/ می‌توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم

وزیر ارتباطات با بیان اینکه می‌توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم بر ضرورت جبران کم‌کاری در فرهنگ‌سازی استفاده از فضای مجازی تاکید کرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه می‌توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم بر ضرورت جبران کم‌کاری در فرهنگ‌سازی استفاده از فضای مجازی تاکید کرد.

 

*** نمایشگاه فناوری‌های نوین

 

به گزارش سروش، عیسی زارع‌پور در اختتامیه هجدهمین اجلاس فناوری رسانه با اشاره به بازدیدی که از نمایشگاه فناوری‌های نوین در حاشیه این اجلاس داشته است، اظهار داشت:

بسیاری از کشورها هم ابزارهایی در اختیار والدین برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی قرار دارد و هم کودکان را از سنین کودکی با برنامه‌های آموزشی و تبلیغی برای حضور در فضای مجازی آموزش می‌دهند.

این موضوع نیز می‌تواند به عنوان دستور کار مشترک بین صدا و سیما و وزارت ارتباطات و سایر دستگاه های فرهنگی کشور قرار گیرد.

 

وی در ادامه گفت:
جای خوشحالی و مباهات است که در این نمایشگاه نه تنها به مفاهیم و فناوری‌های جدید مانند تلویزیون‌های ترکیبی، هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و اینترنت اشیا که لبه فناوری محسوب می‌شوند، توجه شده است بلکه عموم این فناوری‌ها بومی و کاربردی هم شده است.

 

*** تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران

 

وزیر ارتباطات با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران، افزود:
این نمایشگاه نشان داد جوانان ما توانسته‌اند این تهدید را تبدیل به فرصت کنند و تولیداتی در لبه تکنولوژی برای ارتقای سطح رسانه ملی تولید کنند.

 

زارع‌پور با تاکید به اینکه امروز هم باید به آینده نگاه کنیم، تصریح کرد:
پیش از ورود فناوری‌های جدید باید آنها را بشناسیم و با شناخت اثرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی این فناوری‌ها، خودمان را به آنها مجهز کنیم.

 

وی به ارتقای رسانه ملی با استفاده از حوزه ICT اشاره کرد و بیان داشت:
حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراحل مختلف در کار رسانه ملی تاثیرگذار است برای مثال سیگنال‌رسانی از طریق شبکه فیبر نوری به تمام نقاط کشور مبنای همکاری‌های مشترک است که هم اکنون به مراحل خیلی خوبی رسیده است.

 

*** پروژه شبکه فیبر نوری پرسرعت

 

وزیر ارتباطات به پروژه شبکه فیبر نوری پرسرعت به عنوان یکی از پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت:
ما باید بتوانیم سبد متنوعی از خدمات و محتوا را در این بستر به مردم ارائه کنیم در غیر این صورت عملا فضا برای خدمات خارجی فراهم می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:
اگر در حوزه تولید محتوا تمام دستگاه‌هایی که در این حوزه مسوولیت دارند به وظایف خود عمل کنند فرصتی کلیدی به دست می‌آید.

 

*** می‌توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم

 

به گزارش سروش، وزیر ارتباطات در پایان، شبکه پرسرعت امن و خدمات متنوع و با کیفیت را دو بال شبکه ملی اطلاعات بیان کرد و افزود:
در طول دولت سیزدهم تمام خدمات دولتی به صورت الکترونیکی و یکپارچه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در ادامه نیز خدمات بخش‌های عمومی و خصوصی نیز به این خدمات اضافه می‌شوند و ما می‌توانیم طعم شیرین حکمرانی فناوری را به مردم بچشانیم که این کار یکی از مصادیق عدالت و تکریم مردم است.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول